Uniós tévéhálózat a láthatáron
Uniós tévécsatorna-hálózatot akar az Európai Bizottság
Európai uniós témákkal foglalkozó tévécsatornák hálózatának létrehozását indítványozta csütörtökön az Európai Bizottság. Brüsszelben kiadott közleményében az EU kormánya jelezte: elképzelései szerint a tévés program kiegészítené a néhány napja már létező rádiócsatorna-hálózatot.
2008.04.26 09:10MTIA bizottság azt is értésre adta, intézkedéseket szándékozik tenni annak érdekében, hogy több uniós téma szerepeljen a televíziós csatornák és a rádióállomások programján, valamint a multimédiás platformokon.
"Kutatások azt mutatják, hogy az emberek szeretnének tájékozódni az Európai Unióval kapcsolatos, őket is érintő témákról, és örömmel vennék, ha ezt kedvenc televíziós csatornáikon és rádióállomásaikon, illetve internetes honlapjaikon keresztül tehetnék" - emelte ki kommentárjában Margot Wallström bizottsági alelnök.
Az EU-t egyebek között azért érik bírálatok, illetve kíséri tevékenységét viszonylagos közömbösség a lakosság részéről, mert sokan úgy látják, hogy nem tud kellően világos és tartalmas tájékoztatást nyújtani az emberek mindennapjaitól meglehetősen távol álló uniós törekvésekről. A kommunikáció javítása José Manuel Durao Barroso elnök testületének egyik vezető célkitűzése, és felmérések szerint a negyedik éve hivatalban lévő bizottság ért is el haladást ezen a téren.
Cselekvési tervének keretében Brüsszel előirányozta még az Euronews hírcsatorna támogatásának növelését, az uniós eseményeket élőben követő Europe by Satellite műholdas tévéadó internetes oldalán megjelenő hírek tartalmi szempontú javítását és egy internetes határidőnapló elindítását.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06