Az első Grand Prix várhatóan 2011-ben lenne

Róma is lehet Forma-1 futamrendező - Ecclestone támogatja

Bernie Ecclestone, a Forma-1 elsőszámú vezetője támogatja, hogy Róma is futamrendező legyen - állítja a viadal egyik ötletgazdája, Maurizio Flammini.

2009.02.15 09:55MTI

Bernie Ecclestone, a Forma-1 elsőszámú vezetője támogatja, hogy Róma is futamrendező legyen - állítja a viadal egyik ötletgazdája, Maurizio Flammini.

"Ecclestone mellett a városi tanács, a regionális és a tartományi parlament hozzájárulásával is rendelkezünk" -
fogalmazott. "Az első római Grand Prix 2011-ben vagy 2012-ben lenne, amire 150 millió eurót fordítanánk. De garancia kell, hogy legalább négy éven át lesz itt verseny."

A római utcai verseny részleteit március végén mutatnák be. Max Mosley, a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) elnöke nem lelkesedik az ötletért, míg Luca di Montezemolo Ferrari-elnök úgy vélte, egyszeri, kivételes futamot lehetne csak rendezni.

Flammini jelezte: bízik benne, hogy a közeljövőben találkozhat velük, és meggyőzheti őket.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.