A holisztika az érzelmeket is számításba veszi
Mit szól az egészségünk az időjáráshoz?
A "holisztikus" kifejezést általában a kiegészítő egészségügyi kezelések leírására szokták használni. De mit is jelent valójában az, hogy holisztikus?
2011.03.11 09:10medipress.huA holisztika a teljességre, az egészre való törekvést jelenti; a holisztika az a gyógyítási mód, melynél figyelembe veszik a beteg értelmi, fizikai és szociális állapotát is.
Ebbe beletartozik a beteg életmódja (testedzés, alvási szokások, stb.), az étkezési szokásai (köztük a drogok és az alkohol), érzelmi élete és szociális kapcsolatai, valamint a fizikai környezet, ahol a páciens él, beleértve a klímát és az időjárási viszonyokat.
A kínai orvostudomány azon az elképzelésen alapszik, hogy az ember mélyen és elválaszthatatlanul kapcsolódik a környezetéhez és sokat segít, ha megértjük, hogy a külső környezet milyen hatással van a testünk belső környezetére. A kínai orvoslás egyik alapja a csí.

A csít rendkívül sok oldalról közelíthetjük meg. Általában belső erőnek nevezik, egy olyan univerzális energiának tartják, amit akkor érzékelünk, ha a hatalmunkban áll irányítani.
Ha a védekező csí nem elég erős, akkor a környezeti kórokozók is könnyebben jutnak be a szervezetünkbe. A kínai orvoslás szerint a kívülről érkező környezeti támadások mellett bizonyos betegségek belülről támadják meg a szervezetet, ezeket a betegségeket a belső faktorok, azaz az érzelmek hozzák létre.
A kínaiak öt pusztító hatású érzelmet neveznek meg: aggodalom, düh, félelem, szomorúság és a túláradó öröm, vagy a mánia. A kínai filozófia szerint ezek az érzelmek mind hatással vannak valamelyik szervünkre és a test csíjére.
Azoknak az embereknek, akiknek a kiegyensúlyozatlansága a külső környezeti energiákat tükrözi, a tüneteik gyakran rosszabbá válnak, ha az időjárás hasonlóvá válik a belső állapotukhoz.
A belső hővel rendelkező emberek (akár külső, akár belső okokból kifolyólag) tünetei rosszabbá válnak meleg időben, viszont javul az állapotuk hideg időben. A belső hideggel rendelkezőknek pedig épp hideg időben romlanak a szimptómáik, és meleg időben érzik jobban magukat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06