Feketebors a mellrák ellen
A fűszerek megelőzhetik az emlőrákot
Egy új tanulmány felveti, miszerint a feketebors és a curry egyes összetevői gátolják az emlőrákos őssejtek szaporodását.
2010.01.06 19:36medipress.huA Michigani Egyetem Rákcentrumának kutatói emlősejtes tenyészeteken a feketebors összetevőjét, a piperint, és a curry fő anyagát, a kurkumint tesztelték. A fűszerek kombinációban alkalmazva csökkentették az őssejtek számát, de nem voltak hatással az egészséges sejtekre.
„Ha gátolni tudjuk az őssejtek növekedését, csökkenteni tudjuk azon sejtek számát, melyekből tumorsejtek alakulhatnak ki” – mondja Madhuri Kakarala, belgyógyászati előadó tanár, a Michigani Orvosi Egyetem munkatársa és az Ann Arbor Egészségvédelmi Intézet kutatója.
Őssejtekből számos sejttípus alakulhat ki. A rákos őssejtekről azt tartjuk, hogy fenntartják a tumor növekedését. Néhány tudós úgy gondolja, hogy a rák gyógyításának elengedhetetlen része az őssejtek elleni kezelés alkalmazása.
A Breast Cancer Research and Treatment című szaklap novemberi online számában megjelent tanulmány a piperinnel és a kurkuminnal foglalkozik, melyek polifenol típusú vegyületek. A polifenolokról ismert, hogy gyulladásgátló és egyéb védőhatással rendelkeznek. A két vegyület együttes alkalmazása az őssejtek gátlásán keresztül megelőzte a rákos sejtburjánzást anélkül, hogy az egészséges sejtekre toxikus hatást fejtettek volna ki.
A fűszereket a szokásos dózis hússzorosában alkalmazták. Mivel eddig emlőrák szempontjából magas kockázati csoportba tartozó betegeken még nem tesztelték a hatást, ezért a kutatók jelenleg nem javasolják terápiás felhasználását. A továbbiakban a munkacsoport klinikai vizsgálatot tervez, melynek során megállapítanák a kurkumin és a piperin biztonságos dózisát.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:23 Különös teknőst fogtak Tatabányán
- 20:59 Új pókfajtára bukkantak az Aggteleki Nemzeti Parkban
- 18:51 A kannabisz gyógyászati célú termesztéséről szóló törvényjavaslatot terjesztett elő a szlovén kormány
- 16:49 A brit esélyegyenlőségi törvény a születéskori biológiai nem alapján határozza meg a női nemet
- 14:47 Gyűjtést indítanak Nagyvárad nemrég megtalált, 112 éves címerének megmentésére
- 12:26 Kegyetlen gyerekgyilkosság - Mérgezett húsvéti tojásokat küldött egy nő az exe új családjának
- 10:17 Gyerekek rekedtek a felborult busz roncsai közé Dél-Karolinában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06