Lapszemle
Jogszabály megalkotását kezdeményezi az MTA a gyerekek hallásvédelme érdekében
A gyerekeket sújtó zajszennyezést korlátozó jogszabály megalkotását javasolja az Emberi Erőforrások Minisztériumának a Magyar Tudományos Akadémia Akusztikai Osztályközi Állandó Bizottsága és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat.
2015.07.15 09:00MTISzakemberek mérései szerint ugyanis számos rendezvényen eléri a 117 decibelt a hangnyomási szint, ami már veszélyezteti a gyerekek hallását - tájékoztatta a Magyar Nemzetet Vicsi Klára, a bizottság vezetője.
Hozzátette, hogy a zajnak nem csak halláskárosodás, hanem figyelem-, magatartási-, és tanulási zavar is a következménye lehet, illetve az emésztési és a keringési rendszert károsító megbetegedéseket is okozhat.
A javaslatuk szerint a jogszabály minden gyermekműsor szolgáltatója számára kötelezővé tenné a műsor előzetes besorolását hangerősségi kategóriák szerint - írja a lap.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06