Idősek támogatása, feketemunka visszaszorítása
Házimunka-közvetítő portált terveznek a németek
Hogyan lehet ez politikai téma és kaphat kormányzati támogatást? Egy kattintás, és kiderül!
2014.05.14 23:30MTI
Németországban a családügyi minisztérium a házi és ház körüli munkák elvégzésére vállalkozó szolgáltatókat és az ilyen szolgáltatásokat kereső családokat összekapcsoló portált tervez elindítani.
A háztartási munka kiszervezésére fejlesztett platform a dolgozó szülők tehermenetesítését, az idősek támogatását és a feketemunka visszaszorítását célozza a tárca szóvivőjének szerdai tájékoztatása szerint.
A portál 2015-ben indulhat, látogatói legálisan dolgozó vállalkozások közül válogathatnak majd. A szolgáltatók egyszerűbb házi és ház körüli munkákra, egyebek mellett takarításra, mosásra, mosogatásra, rendrakásra, bevásárlásra és kisebb javítások elvégzésére jelentkezhetnek. Nem tartozik a felkínálható szolgáltatások körébe a gyermekfelügyelet és a szakképesítést igénylő munkák - például villanyszerelés vagy háztartásigép-szerelés - elvégzése.
A szociáldemokrata vezetésű minisztérium kezdeményezését támogatják a koalíciós társ konzervatívok is. A karriert a családi élettel összeegyeztetni próbáló fiatal szülők és az egyedül minden házimunkát elvégezni már nem tudó idősek egyre többen vannak, és a támogatásuk "egyre fontosabb politikai téma" - mondta Marcus Weinberg, a konzervatív CDU parlamenti frakciójának családpolitikai ügyekért felelős képviselője, hozzátéve, hogy már több önkormányzat indított a tárca elképzeléséhez hasonló házimunka-közvetítő szolgáltatást, amelyeket az új portál révén mind integrálni kell majd.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06