A kifizetés a betegellátást nem veszélyezteti
Többletkiadásra lesz szükség, hogy kifizessék a mentősök elmaradt juttatásait
Az egészségügyi tárca szerint többletkiadásra lesz szükség annak fedezetére, hogy az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) kifizesse hétezer dolgozójának az elmúlt mintegy öt évben ki nem fizetett különböző juttatásait - tudatta a minisztérium sajtóirodája. A közlemény szerint ez az OMSZ működését, a betegellátás biztonságát nem veszélyezteti.
2008.07.31 19:45MTIA Legfelsőbb Bíróság (LB) júliusi döntése az OMSZ-t arra kötelezte, hogy több mint félmilliárd forintot fizessen ki hétezer dolgozójának - erről szerdán tájékoztatta Toma Lajos, Mentődolgozók Önálló Szakszervezetének (MÖSZ) elnöke az MTI-t. A tárca a kifizetés összegére vonatkozóan nem kíván számháborúba bocsátkozni mindaddig, amíg a határozatban foglaltakra vonatkozó részletes vizsgálat le nem zárul. Ezt követően az OMSZ természetesen minden jogosnak ítélt juttatást kifizet majd az érintett dolgozóknak - áll a minisztérium közleményében.
A tárca tájékoztatása szerint a szükséges forrásokat előteremtik, az összeget nem a működési költségből vonják el, így a Legfelsőbb Bíróság döntéseként jelentkező többletkiadás az OMSZ működését, a betegellátás biztonságát nem veszélyeztetheti. Az LB döntésével egy olyan 2004 előtti megállapodáscsomagot helyezett hatályba, amelyet az OMSZ akkori vezetése az intézménynél tevékenykedő kincstári biztos utasítására bontott fel - közölte szerdán Győrfi Pál, az OMSZ kommunikációs igazgatója.
A szóvivő akkori közleménye szerint a bírósági döntés végrehajtása számos akadályba ütközik, melyet hatályos törvények tiltanak, ilyen például a mentődolgozók 24 órás szolgálata. Győrfi Pál közleménye szerint a kincstári biztos arra hivatkozott, hogy a megállapodások egy része törvénybe ütközik, más része gazdasági fedezet nélküli. Közleményében úgy fogalmazott: keresik a jelenlegi költségvetési keretek között a döntés végrehajtásának lehetőségeit.
Toma Lajos szerint "abszurd", hogy az OMSZ megkérdőjelezi az LB ítéletét. Szerdán elmondta azt is: a szakszervezetnek nem volt tudomása arról, hogy az OMSZ-nél kincstári biztos tevékenykedik, s elképzelhetetlennek tartja, hogy ő jogellenes utasításokat adott volna. A bíróság arról döntött, hogy a dolgozóknak olyan juttatások járnak jogszerűen, mint a hűségjutalom, a nyugdíjba vonulási jutalom, a balesetmentes közlekedésért járó jutalom, a bankszámla-költségtérítés és a mosatási költségtérítés.
A bíróság érvényesnek nyilvánította a felbontott megállapodásokat, így az OMSZ-nek öt évre visszamenően kell kifizetnie a dolgozók megvont járandóságait.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06