Nemcsak a terhességre van hatással
Cukorbetegség is lehet az inzulinrezisztencia vége
Az inzulinrezisztenciával a legtöbben akkor találkoznak, amikor hosszú időn keresztül folytatnak eredménytelen küzdelmet a gyermekáldásért, ám ez a kór sokkal komolyabb kockázatokkal is járhat.
2013.09.25 10:00Budai EndokrinközpontNapjainkban egyre több nőt érint az a szomorú küzdelem, amit a teherbeesésért folytatnak eredménytelenül. Szerencsére ma már tudjuk, hogy a háttérben akár inzulinrezisztencia is állhat, de azzal csak ritkán foglalkozunk, hogy mit is okoz ez a betegség. Hiszen azon túl, hogy a családbővítést megnehezíti, még számos hatása lehet, amiket komolyan kell venni. Ezek megismerésében dr. Koppány Viktória, a Budai Endokrinközpont PCOS és inzulinrezisztencia specialistája van segítségünkre.
Betegség is okozhatja
Az inzulinrezisztencia hátterében állhat betegség is, ám sajnos sok esetben nem erről van szó. Napjainkban, amikor a mozgásra nincs elég idő, és sok a hizlaló gyorsétel, akkor bizony az inzulinrezisztencia is könnyebben kialakul.
„Inzulinrezisztencia kialakulhat életmódbeli rossz beidegződések hatására és betegségek mellett is. Oka lehet a PCOS, amivel ilyenkor egyszerre kezelik a beteget. De az orvosi gondok mellett sokszor a páciens maga is tehet arról, hogy a rezisztencia kialakul. A helytelen táplálkozás, az elhízás, a mozgásszegény életmód mind okozója lehet az inzulinrezisztenciának” – mondja dr. Koppány Viktória, a Budai Endokrinközpont PCOS és inzulinrezisztencia specialistája.

Nem csak a terhességre van befolyással
Sokan gondolják úgy, hogy az inzulinrezisztencia csak akkor jelent gondot, ha valaki teherbe akar esni, ez azonban nem igaz. Nagyon komoly következményekkel kell számolni, ha nem derül időben fény a gondra, és azt nem kezelik megfelelően.
„Nem csak az a gond, hogy ez az állapot megnehezíti a teherbe esést és esztétikai problémákat okoz. Amennyiben nem veszik komolyan, és nem kezelik, akkor az inzulinrezisztenciából könnyen kialakulhat cukorbetegség is, amelyről pedig tudjuk, hogy nagyon komoly következményei lehetnek a végtagvesztéstől a halálig.
Az inzulinrezisztencia könnyen kimutatható, nem kell hozzá más, csak egy terheléses cukorvizsgálat. Érdemes elvégeztetni, ha a gyerekvállalás régóta csak álom, de a pici sehogy sem akar megfoganni, hiszen ezzel nem csak a család bővülése lehet könnyebb, hanem a későbbi drasztikus lehetőségek is elkerülhetőek.”
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:51 A kannabisz gyógyászati célú termesztéséről szóló törvényjavaslatot terjesztett elő a szlovén kormány
- 16:49 A brit esélyegyenlőségi törvény a születéskori biológiai nem alapján határozza meg a női nemet
- 14:47 Gyűjtést indítanak Nagyvárad nemrég megtalált, 112 éves címerének megmentésére
- 12:26 Kegyetlen gyerekgyilkosság - Mérgezett húsvéti tojásokat küldött egy nő az exe új családjának
- 10:17 Gyerekek rekedtek a felborult busz roncsai közé Dél-Karolinában
- 8:01 Lövöldözés tört ki a Floridai Állami Egyetemen
- 6:59 World Press Photo: palesztin fotós sebesült gázai kisfiút ábrázoló képe lett az Év Fotója
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06