Új Magyarország Pont Tiszavasváriban
Képek: A miniszterelnök fogadta Danuta Hübnert, aki egyetért a magyar kohéziós politikával
Megnyitották az ország első Új Magyarország Pont ügyfélszolgálati irodáját Tiszavasváriban csütörtökön, a Kistérségi koordinációs Hálózat létesítményét Danuta Hübner, az Európai Bizottság regionális politikáért felelős biztosa és Bajnai Gordon önkormányzati és területfejlesztési miniszter avatta fel.
Magyarországon az EU regionális politikáért felelős biztosa
Az uniós biztos az átadáson elismerését fejezte ki a magyar kormánynak a beruházásokat segítő intézményhálózat létrehozásáért. Hangsúlyozta: Magyarországnak tízszer több európai uniós fejlesztési forrás áll rendelkezésre 2013-ig a 2004-2006 közöttihez képest, s a létrejövő irodák sokat tehetnek azért, hogy minél nagyobb összegű támogatást használhassanak fel az önkormányzatok, a vállalkozók és a civil szervezetek a felzárkózáshoz. Bajnai Gordon elmondta. az Új Magyarország Fejlesztési Terv új fejlődési korszakot nyit meg az ország számára, s a kistérségi ügyfélszolgálati pontok információval és szakmai tudással hatékonyan segíthetik a lehetőségek kihasználását az ország teljes területén. A miniszter szólt arról, hogy kistérségenként egy koordinátor dolgozik majd. A 94 hátrányos helyzetűben viszont két szakember segíti a beruházókat a pályázati információkhoz jutásban, a projektek kidolgozásában, megvalósításában és a források lehívásában. Azokban a régiókban pedig, ahol jelentős a roma lakosság száma, külön esélyegyenlőségi szakembert is foglalkoztatnak. A tiszavasvári kontakt pont átadása alkalmából tartott sajtótájékoztatón Simon László, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség központi programirodájának vezetője kitért arra, hogy az ország 174 kistérségében létrejövő ügyfélszolgálati irodákban több mint 300 szakember segíti majd a beruházókat, akiket szigorú szakmai követelmények alapján választottak, illetve választanak ki. Hozzátette: az irodáktól a következő egy évben 60 ezer ügyfélszolgálati találkozó lebonyolítását várják, amelyek eredményeként 9-10 ezer jó színvonalú fejlesztési projekt kidolgozását remélik. A tiszavasvári Új Magyarország Pont irodában csütörtökön már fogadták az első ügyfelet, Nagy Bálint vállalkozót, aki több fejlesztési lehetőség iránt érdeklődött egyéni beruházási szándékkal.
Az EU regionális fejlesztési biztosa egyetért a magyar kohéziós politikával
Az Európai Bizottság regionális fejlesztési biztosa üdvözölte, hogy Magyarország igyekszik kiegyenlíteni a központi régió és az ország fejletlenebb régiói közötti fejlettségi különbségeket; Örömmel látjuk azt a folyamatot, amelynek keretében Magyarország igyekszik kiegyenlíteni azt a fejlettségi különbséget, amely a központi régió és az ország fejletlenebb régiói között húzódik. Ráadásul ez a folyamat nemcsak átfogó nagy projektek, hanem speciális programok segítségével zajlik - mondta Gyurcsány Ferenc kiemelte: az EU versenyképességét és az egyes régiók közötti fejlettségi különbségek csökkentését - azaz a kohéziót - nem szabad szembeállítani egymással, a versenyképesség és a kohézió egymást támogató kategóriák. A nagyobb kohézió jobb versenyképességet jelent, ezért Magyarország azt támogatja, hogy 2013 után rugalmasabb szabályozású, de erőteljesebb kohéziós politikát folytasson az unió - jelezte a miniszterelnök. "Magyarország álláspontja jó hír számunkra az unió követendő kohéziós politikájáról" - fogalmazott ezzel kapcsolatban a lengyel biztos. Gyurcsány Ferenc hangsúlyozta: Magyarország továbbra is az elsők között kíván lenni az uniós forrásokkal kiegészülő nemzeti fejlesztésben. A magyar polgárok számára az uniós tagság azt a lehetőséget jelenti, hogy előbb-utóbb úgy fognak élni, mint a spanyol, német, vagy olasz uniós polgárok, s ezt a folyamatot segíti az Európai Unió fejlesztési politikája - fogalmazott a miniszterelnök. Gyurcsány Ferenc hangsúlyozta: ha az eddig kiírt pályázatok, illetve az elérhetővé tett források már elbírált sorrendjét vesszük figyelembe, akkor Magyarország 2004-2006 között az I. Nemzeti Fejlesztési Terv forrásainak felhasználásában a 12 újonnan belépő tag között az első helyre került, a most folyó nemzeti fejlesztési programban pedig a 27 tagország között áll az élen. Az elmúlt öt évben a magyar nemzeti jövedelem több mint tíz százalékát kitevő európai uniós beruházási forrásról született döntés Magyarországon, amely 3 ezer milliárd forintot jelent - tette hozzá a miniszterelnök.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06