Kalapácsok, kövek

Enyhítette Budaházy pénzbüntetését a Szabadság téri emlékmű megrongálása ügyében az FB

Félmillióról kétszázezer forintra enyhítette a Budaházy Györgyre a Szabadság téri szovjet emlékmű megrongálása miatt korábban kiszabott pénzbüntetést szerdán kihirdetett másodfokú, jogerős ítéletében a Fővárosi Bíróság (FB).

2011.04.20 11:39MTI

Az országgyűlési képviselők sérelmére elkövetetett terrorcselekmények vádjával csaknem két éve előzetes letartóztatásban lévő Budaházyt a büntetés-végrehajtás kommandósai vigyázták az ügy tárgyalásán.

Budaházy Györgyö
t ebben az ügyben azzal vádolták, hogy társaival 2006. szeptember 18-áról 19-ára virradó éjjel, a Magyar Televízió székházának ostroma idején megpróbálta lerombolni a szovjet hősi emlékművet, azt kalapácsokkal, kövekkel ütötték, s az emlékműről lefeszítették a szovjet címert, a csillagot és a bronz domborműveket.


Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.