A volt államtitkár ellen hivatali visszaélés a vád
Keller László ellen vádat emelt a főügyészség
Az ügyészség közleménye szerint "a Miniszterelnöki Hivatal egykori közpénzügyi államtitkára, volt országgyűlési képviselő" 2004-ben indított vizsgálatakor jogellenesen adatokat gyűjtött a Somogy megyében 2001-től történt vadászatok ügyében.
2011.04.11 10:34MTIEnnek során egyebek mellett a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumtól, a megyei földművelésügyi hivataltól és vadászati társaságoktól okiratokat kért be.
Ezekben a főügyészség szerint olyan személyes adatok voltak, amelyekből következtetni lehet az érintettek személyére, vadászati szokásaira, személyi kapcsolataira, anyagi helyzetére, esetleg gazdasági, politikai kapcsolatrendszerére.
A Központi Nyomozó Főügyészég közleményében kifejtette: az elkövetéskor hatályos jogszabályok szerint az államtitkárnak nem volt jogosultsága az adatok megismerésére, azokat az érintettek hozzájárulása nélkül, "jogszabályi felhatalmazás és törvényes cél hiányában kezelte".
Az adatokat hivatalos személyként, hatósági eljárás látszatát keltve kérte be azzal a céllal, hogy - hatáskorét túllépve - jogtalan vizsgálatokat folytasson, és azokat politikai célokra felhasználhassa - olvasható a közleményben.
Emlékeztettek, hogy az ügyészség már 2004-ben kezdeményezte a közpénzügyi államtitkár mentelmi jogának felfüggesztését, de ezt az Országgyűlés leszavazta, így az eljárás vele szemben csak az országgyűlési képviselői megbízatásának 2010-es megszűnése után folytatódhatott.
A Magyar Nemzet 2010. december közepén írt arról, hogy gyanúsítottként hallgatta ki Keller László korábbi szocialista közpénzügyi államtitkárt a Központi Nyomozó Főügyészség. Fazekas Géza, a nyomozó főügyészség szóvivője - név említése nélkül - arról számolt be, hogy november 30-án hivatali visszaélés bűntettének alapos gyanúja miatt hallgattak ki egy korábbi közpénzügyi államtitkárt.
Akkor azt közölte, hogy az ügy 2004 végére nyúlik vissza, amikor is a vádhatóság megállapítása szerint az államtitkár - kihasználva pozícióját - vizsgálatot indított egy Somogy megyei vadászat ügyében.
Akkor az ügyészség kénytelen volt felfüggeszteni a nyomozást, mivel az Országgyűlés nem szavazta meg az államtitkár mentelmi jogának felfüggesztését, így nem lehetett kihallgatni. A volt közpénzügyi államtitkár panasszal élt a gyanúsítás ellen, tagadta a terhére rótt bűncselekményt, és megtagadta a vallomástételt.
Keller László biztos abban, hogy bűncselekmény hiányában felmentő ítélet születik ügyében, ahogyan az korábban munkatársa esetében történt. A szocialista politikus, volt közpénzügyi államtitkár abban is bízik, hogy az ügyészség egyszer azokkal szemben is eljár, "akik ingyenvadászatokkal károsították a nemzeti vagyont".
Az MSZP közleményében az olvasható: a volt közpénzügyi államtitkárnak nem okozott meglepetést, hogy a médiából értesült az ügyészség vele szembeni vádemelési javaslatáról, tekintettel arra, hogy a nyomozati iratok megismerését követően nem kapott lehetőséget a vallomástételre, sőt, nem kapott választ arra a kizárási indítványra sem, amelyet az ügyészség ellen nyújtott be elfogultság miatt.
A szocialisták tájékoztatása szerint Keller László hétfőn konzultált Mesterházy Attila pártelnökkel, aki arról biztosította, hogy "küzdelméhez" az MSZP minden támogatást megad. "Mesterházy Attila bízik benne, hogy a független magyar ügyészség nem politikai megrendelést teljesít, és nem lesz partner a Fidesz politikai leszámolásához" - olvasható a közleményben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06