Elsőfokú árvízvédelmi készültséget rendeltek el
Újabb árhullámok indultak el a Tiszán
Újabb, az eddiginél árhullámok indultak el a Tisza felső szakaszán; a folyó közel kilencven kilométeres szakaszán már elrendelték az elsőfokú árvízvédelmi készültséget - közölte a Felső-Tisza-vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság védelemvezető-helyettese csütörtökön az MTI-vel.
2010.12.09 14:34MTIA folyó kárpátaljai vízgyűjtőjén az elmúlt napon átlagosan 38 milliméter csapadék esett, Királymezőn pedig 110 millimétert regisztráltak. A Tisza vízszintje a határszelvény és Vásárosnamény között egy nap alatt csaknem két métert emelkedett - mondta Kató Sándor.
A felső vízgyűjtőn jelenleg is esik, ezért egyes szakaszokon akár harmadfokú védelmi készültség elrendelésére is szükség lehet csütörtökön.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06