Krimi a szociktól: "Az Önkény Városa"
Horváth Csaba gyermekbörtönökről álmodik?
A szocialisták főpolgármester-jelöltje szerint a budapestiek az önkormányzati választáson megakadályozhatják, hogy a kormányzati oktatáspolitika rátelepedjen a fővárosra is, hogy Budapest az önkény városa legyen, és elveszítse a sokszínűségét, nyitottságát, szabadságát.
2010.09.01 12:27MTIHorváth Csaba főpolgármester-jelölti programjának oktatási fejezetét ismertette szerdai sajtótájékoztatóján, amelyen elindította az "Önkény vagy szabadság" elnevezésű, a programjának hét fejezetét bemutató sorozatát. A választott cím - mutatott rá - világosan jelzi, mi a különbség a Fidesz és az MSZP által elképzelt Budapest között.
A szocialisták budapesti oktatási elképzeléseiről azt közölte, hogy a program szabadságközpontú; támogatják az alternatívákat, a kísérletező pedagógiát, a főváros nyitottságát, a szabad gondolkodást megőrző programokat. A kormányoldal elképzelései - értékelte - furcsa rendről, ellentmondást nem tűrő szófogadásról, egy ütemre lépő, egy központi gondolatot teljesítő "egyenpedagógusokról", "egyendiákokról" szólnak, az önálló akaratra, tettre képtelen emberek gyártásáról.
"Az önkényről, amely a budapesti tanárokat, szülőket, diákokat tönkreteheti" - fogalmazott Horváth Csaba. Tiltakozom az önálló gondolkodás, a kreativitás visszaszorítása, a diákok, szülők, pedagógusok falanszterbe szorítása ellen - hangoztatta, hozzátéve: főpolgármesterként minden erejével meg kívánja akadályozni az antidemokratikus erők térnyerését.
"A gyerek korai állapotában lévő felnőtt" - idézte a szocialista politikus Tarlós Istvánt, hozzáfűzve: az MSZP szerint a diákközpontúság, a motiváló környezet, a rugalmasság, az elfogadás, az önismeret, a tehetség kibontakozása a legfontosabb érték, és ez áll szemben egy erőszakos tantervvel, amelyben hittanoktatás, ideológiai képzés van. Horváth Csaba aláhúzta: minden erejével azon lesz, hogy megakadályozza a hittanoktatás erőszakos megjelentetését.
Szerinte ha a fővárosiak nem vigyáznak, a szerdán indult tanév lehet az olyan utolsó, amikor a diákok még szabadon választhatnak a készségtárgyak közül, a pedagógusok pedig önállóan dönthetik el, milyen módszerekkel, megoldásokkal színesítik a tanévet.
Az MSZP politikusa azt is megígérte: győzelme esetén fellép, hogy a város megőrizhesse a gondolkodás, az intézmények szabadságát, ne a felülről irányított iskolabezárások határozzák meg Budapest új rendjét.
Az iskolai agresszióról szólva a szocialista főpolgármester-jelölt azt mondta, a Fidesz programjából azt tűnik ki, hogy a kormányoldal ezt a valós problémát az agresszív gyerekek elkülönítésével oldaná meg.
"Ez gyermekbörtönöket jelent?" - tette fel a kérdést Horváth Csaba.
Ez elkülönítést, szegregálást, megbélyegzést jelent - tette hozzá. Leszögezte: a szocialisták az integrált oktatás elkötelezett hívei.
Az MSZP szerint a budapesti oktatásnak arra az elvre kell épülnie, hogy mindenki a saját képességeinek, érdeklődésének, készségeinek megfelelő képzésben részesülhessen - tette hozzá.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:09 Lövöldözés egy kaliforniai főiskolán
- 20:08 Angliában kitiltják a transznemű nőket a női futballból
- 18:56 Kettős jubileum a pápai Nagytemplomban
- 16:41 Ezért hagyd ki inkább a banánt a smoothie-ból!
- 14:24 Izrael történetének legnagyobb erdőtüzei tombolnak - videók
- 12:21 Izrael légi csapásokat hajtott végre a szíriai elnöki palota közvetlen környezetében
- 10:00 A Győzelem Napjára időzített terrorcselekményt hiúsítottak meg Oroszország déli részén
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06