Állat, fegyver, alkohol, kulturális tárgy...
Egyre több embert csípnek el - szigorú ellenőrzés Röszkén
A röszkei pénzügyőrök az elmúlt két hétben 250 szabálysértést, valamint két bűncselekményt derítettek fel; a szabadságuk végeztével Nyugat-Európába visszatérő vendégmunkások miatt kialakuló forgalomnövekedéssel a vámosok sikeres felderítéseinek száma is többszörösére emelkedett.
2010.08.07 08:15MTIA belépő utasforgalomban érkező, a másodlagos vizsgálóba félreállított személygépjárművek, utasok, csomagok ellenőrzésekor kilencszáz karton cigaretta és százliternyi különböző szeszes ital került elő - mondta Némedi Varga Éva.
Hozzátette: a megengedettnél nagyobb mennyiségű alkoholt és dohányárut jellemzően török és szerb állampolgárok akarták az Európai Unió tagállamaiba vinni személyes fogyasztásra.
A lefoglalt jövedéki termékek értéke megközelíti a hatmillió forintot. Szerencsésen fejezte be útját Röszkén az a három élő görög teknős, amelyet egy szerb állampolgár próbált Magyarországra csempészni a gépkocsijának padlólemeze alatti gyári rekeszben.
A vámosok a nyári forgalomnövekedéssel egyidejűleg szigorítják az ellenőrzést. A korábbi években ebben az időszakban számos esetben találtak nagy mennyiségű kábítószert - heroint, marihuánát -, engedély nélkül szállított védett állatot, fegyvert, kulturális tárgyakat.
Az elkövetők elmondták, az illegális szállítmányokkal abban a reményben indultak útnak, hogy a nagy tömegben könnyebben átcsúsznak az ellenőrzésen - mondta a sajtóreferens.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06