Cél megvédeni az országot egy indulatkeltő kampány
Lendvai Ildikó: március 9-e után is van élet
Március 9-e után nemhogy van élet, de tovább folytatjuk törekvéseinket, "a költségvetés konszolidációja után most a társadalom konszolidációjára törekszünk" - hangoztatta kedden Szombathelyen tartott sajtótájékoztatóján Lendvai Ildikó, az MSZP parlamenti frakcióvezetője.
2008.02.26 18:53MTI"Baloldali értékek mentén, az esélyadást kívánjuk szolgálni, munkahelyteremtő tehercsökkentéssel, érvényesülési esélyt adó tehetséggondozó tudásprogrammal, és az alsó középosztálynak tulajdonszerzési esélyt nyújtó tulajdonosi programmal" - mondta.
A frakcióvezető hangsúlyozta: a szocialisták népszavazási kampányban érveik megértetésére törekszenek, de legfőbb céljuk megvédeni az országot egy újabb megosztó és indulatkeltő kampánytól. "Az országnak legkevésbé arra van szüksége, hogy újból egy megosztó, indulatkeltő, a világot feketére vagy fehérre osztó, egymásra mutogató kampányban legyen része" - mondta.
Szavai szerint ezért választották kampányuk egyik jelszavának a "józan ész" kifejezést. Csakhogy - tette hozzá - vannak jelei annak, hogy egyesek a józan ész és a józan érvek helyett az indulatokat korbácsoló és a józan ésszel szemben álló érvelést folytatnak. Példaként említette, hogy a Fidesz elnöke kampánykörútjának egyik állomásán azt követelte, hogy jusson több pénz Magyarországon az egészségügyre.
"Szép követelés, csak éppen nehezen egyeztethető azzal, hogy éppen egy olyan népszavazási kérdéssor mellett kampányol, amely pénzt vonna ki az egészségügyből. Ez nem a józan ész kampánya" - mondta. Lendvai Ildikó a sajtótájékoztatón reagált Varga Mihálynak a Fidesz alelnökének egy kedden elhangzott kijelentésére, mely szerint a kormány emelni akarja a tandíjat.
A szocialisták frakcióvezetője szerint Varga Mihálynak mint a költségvetési bizottság alelnökének tudnia kell számolni, így szavai szerint ő is jól tudhatja, hogy 2008-ban egyetlen évfolyam, összesen szeptembertől decemberig fizet tandíjat, így ez az összeg értelemszerűen kevesebb, mint amikor majd 2013-ban öt, négy, esetleg hat évfolyamra kiterjedően, teljes évre kiterjedően fizetnek majd tandíjat az érintettek.
"Ellentmond a józan észnek és az indulatok hűtésének az is, amikor a Fidesz kampányának irányítója, Tarlós István frakcióvezető úr választási csalást emleget, ezzel megvádolva leginkább saját pártjának munkatársait, (...) hiszen a településeknek egy nagyobb részében Fideszes vezetés áll az élen, és készíti elő ezt a bizonyos választást" - mondta az MSZP politikusa.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06