Bajnai betartotta ígéretét
Veres Jánost jelölte a miniszterelnök EBRD-alelnöknek
Betartotta korábban tett ígéretét, és a londoni székhelyű EBRD egyik alelnökének ajánlotta Veres János volt pénzügyminisztert a kormányfő - értesült a Népszabadság.
2010.01.20 07:22NépszabadságA napilap szerdai száma arról írt, hogy az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank alelnökeiről a bank elnöke, Thomas Mirrow dönt, akivel Bajnai Gordon már egyeztetett Veres lehetőségeiről. Az EBRD első embere informálisan jelezte: örülne egy magyar jelöltnek - olvasható a cikkben.
A Népszabadság úgy tudja, hogy a miniszterelnök azóta már írásban is Veres Jánost ajánlotta erre a posztra és egy-két héten belül eldőlhet a kérdés. Az EBRD-nek mindig van egy kelet-közép-európai alelnöke, az első Németh Miklós egykori kormányfő volt. Szollár Domokos kormányszóvivő a napilapnak nem kívánta kommentálni az értesülést.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06