Mesterházy látszik a legesélyesebbnek
"Fiatal arc kell"? - Kedden megtudjuk, ki az MSZP kormányfő-jelöltje
Várhatóan véglegesíti kormányfőjelöltjét a Magyar Szocialista Párt a keddi elnökségi ülésén - tudta meg a Népszabadság.
2009.11.21 08:10NépszabadságA lap a szombati számában azt írja, hogy a technikai forgatókönyv szerint az elnökség jelöl és véleményt mondanak a megyei elnökök is, majd a párt országos választmánya szavaz a jelöltről és a párt választási programjáról.
A Népszabadság írása szerint Mesterházy Attila látszik a legesélyesebbnek, de nem kizárt kettős jelölés sem, ami - a lap szerint - kevéssé valószínű.
Az írás szerint "Mesterházy illik abba a karakterbe, amit az elnökség korában megrajzolt: fiatal arc kell, aki nem a semmiből jön, de jelképezni tudja az új korszak új kihívásait."
A pártvezetés először kormányfőjelöltet akar állítani, azután dönt az országos választási listáról, aminek összeállításába a majdani miniszterelnök-jelöltnek érdemi beleszólása lehet.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06