Vona Gábor is kapott idézést
176 személy ellen indult eljárás a Gárda eskütétel miatt
Összesen 176 személy ellen tett feljelentést és indított szabálysértési eljárást a szombati, szentendrei "Új Magyar Gárda" eskütétellel kapcsolatban a rendőrség - tájékoztatta a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-t. Vona Gábornak, a Jobbik és a Magyar Gárda alapító elnökének gyanúsított idézést adtak át a helyszínen a rendőrök.
2009.08.23 08:36MTI - Fotó: MTISzentendre külterületén rendezvényt tartott a Jobbik szombaton, a kerítéssel körbezárt magánterületen mintegy félezer, fehér inget, fekete nadrágot és mellényt, a bíróság által jogerősen feloszlatott Magyar Gárda egyenruháját viselő ember sorakozott fel és tett esküt alakzatban, árpádsávos és jobbikos zászlókat lobogtatva.
A helyszínre érkező rendőrök parancsnoka a rendezvény szervezőjeként megjelenő Vona Gábort, a Jobbik elnökét, aki a bíróság által jogerősen feloszlatott Magyar Gárda egyenruháját viselte, tájékoztatta arról, hogy a rendezvény résztvevői szabálysértést követhetnek el, illetve, hogy felmerül az egyesülési joggal visszaélés gyanúja.
Amikor a gárdisták esküt tettek, a rendőrök behatoltak a területre, és egyenként igazoltatták az embereket. Kovács Viktória, a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság (PMRFK) szóvivője az MTI-nek szombat este azt mondta: 176 személy ellen tettek feljelentést "feloszlatott társadalmi szervezet tevékenységében való részvétel szabálysértése miatt".
Közlése szerint a rendezvény szervezőjének átadtak egy gyanúsítotti idézést, vele szemben egyesülési joggal való visszaélés megalapozott gyanúja miatt indítottak eljárást. Vona Gábor a gárdaavatás után tartott rendezvényen, a "Jobbik családi napján" közölte: gyanúsítottként idézték be hétfőre a Teve utcai rendőrpalotába.
A rendőrség szerint szabálysértésnek minősül a gárdaavatás, amit 100 ezer forintos pénzbüntetéssel lehet szankcionálni. A PMRFK közlése szerint az idén július 17-étől hatályos, az egyes szabálysértésekről szóló kormányrendelet szerint léptek fel a rendezvényen megjelentekkel szemben a rendőrök.
A feloszlatott társadalmi szervezet vezetésében résztvevő személyt súlyosabban szankcionálja: a büntető törvénykönyv értelmében "aki a bíróság által feloszlatott társadalmi szervezet vezetésében vesz részt, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő" – írta közleményében a PMRFK.
A Fővárosi Ítélőtábla által július 2-án jogerősen feloszlatott, majd a tagok állítása szerint újjáalakult Magyar Gárda azért tartotta rendezvényét Szentendrén, egy magánterületen, mert a fővárosi Hősök terére tervezett rendezvényüket a Budapesti Rendőr-főkapitányság betiltotta, a döntést a bíróság is helyben hagyta.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06