"Bajnai aktívan részt vett a semmittevésben"

Bajnai: sokaktól követel majd áldozatot, lemondást, érinteni fog minden magyar családot

E program végrehajtása fájni fog, sokaktól követel majd áldozatot, lemondást, érinteni fog minden magyar családot, minden magyar embert, de meglesz az eredménye - mondta programjáról Bajnai Gordon kormányfő-jelölt a Parlamentben újságírók előtt tett sajtónyilatkozatában.

2009.03.30 13:52MTI

MSZP: Bajnai szeretné, ha programját aláírnák a képviselők

Bajnai Gordon miniszterelnök-jelölt szeretné, ha az MSZP-frakció tagjai és más pártok őt támogató képviselői is ellátnák aláírásukkal programját - mondta Horváth Csaba, az MSZP országgyűlési képviselője hétfőn Budapesten újságíróknak az MSZP-frakció ülésére érkezőben. A főpolgármester-helyettes szerint ez jelképes gesztus. 

Azt még nem tudják, hogy ténylegesen alá kell írniuk egy szerződést, vagy név szerinti szavazás fog dönteni a kormányfőjelölt programjáról az Országgyűlésben - fűzte hozzá. Horváth Csaba elmondta, hogy a vasárnap esti frakcióülésen a képviselők háromnegyede jelen volt, Bajnai Gordon programjáról szinte egyhangú szavazással döntöttek, ő úgy látta, hogy ketten tartózkodtak. 

Azok, akik tartózkodtak a szavazáson, azt jelezhették, hogy a kormányfőjelölt által ismertetett programnál baloldalibb programot is el tudnának képzelni. Az MTI azon kérdésére, miszerint Bajnai Gordon kikötötte-e, hogy az egész frakció támogassa, Horváth Csaba közölte, az Országgyűlés többségének szavazatában bízik. A szocialista képviselő szerint Bajnai Gordon programjának célja a magyar gazdaság és a vállalkozások helyzetének stabilizálása, ezáltal a munkahelyek biztonságának megteremtése, és a külföldi pénzpiacok Magyarország iránti bizalmának helyreállítása. 

Hogy ehhez pontosan milyen eszközökre lesz szükség, a következő napokban derül ki. Arra a kérdésre, hogy az új kormány 600 milliárd forintos kiadáscsökkentést tervez, Horváth Csaba azt mondta, ezt nem tudja megerősíteni, mert nem ismerik a program részleteit. Az országgyűlési képviselő beszámolt arról is, egyáltalán nem tud arról, hogy az SZDSZ bármelyik tárcára igényt tartana. 

Kérdésre válaszolva azt mondta, a vasárnap esti frakcióülésen nem került szóba Gyurcsány Ferenc személye és más személyi kérdésről sem beszéltek. Úgy fogalmazott: "egyetlen egy miniszter sem félti az állását. Egyetlen államtitkár sem félti az állását. Ma mindenki egységesen a válság menedzselésére helyezi a hangsúlyt". Hozzáfűzte: a következő napokban derül ki, hogy a válságkezeléshez milyen szakemberek kellenek, kik vesznek részt a kormányban. 

Minden miniszter személye, a kormány teljes összetétele, struktúrája is változhat - jegyezte meg. Az MSZP-frakció ülésére Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és Bajnai Gordon kormányfőjelölt együtt érkezett meg.

prev[4/6]next
  1. 1. oldal
  2. Sajtóinformációk a Bajnai-program várható megszorításairól
  3. Draskovics Tibor elrendelte Bajnai Gordon személyi védelmét
  4. MSZP: Bajnai szeretné, ha programját aláírnák a képviselők
  5. Nézőpont Intézet: Bajnait az emberek nyolc százaléka tartja alkalmas kormányfőnek
  6. MDF: Az MSZP és az SZDSZ már ismeri, most az országon a sor

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.