Környezetvédelem
MOHU: másodpercenként 100 darab palackot váltanak vissza az emberek
A kötelező visszaváltási rendszer (DRS) fél éve élesedett Magyarországon, január elejére azóta már egymilliárd italcsomagolás hasznosult újra. Jelenleg másodpercenként átlagosan 100 darab palackot váltanak vissza az emberek.
2025.01.28 18:04MTIA MOHU közleménye szerint ehhez az eredményhez a fogyasztók mellett a REpontként működő boltok nagy mértékben hozzájárultak. Részükre már több mint 7,2 milliárd millió forint kezelési díjat fizetett ki a MOHU. A REpontok ennek a költségnek a fejében végzik a visszaváltó automaták üzemeltetését és karbantartását, illetve a környezetük takarítását, valamint a kisebb üzleteknél a kézi visszaváltást és a palackok tárolását az elszállításig.
Magyarországon – több más országgal ellentétben – a 400 négyzetméternél kisebb boltok számára nem kötelező a csatlakozás a rendszerhez. Ennek ellenére az ország településeinek jelentős részén már elérhető a kézi vagy gépi visszaváltási lehetőség, a MOHU folyamatosan várja az új jelentkezőket.
A cég szerint motivációt jelenthet az eddig nem csatlakozott kiskereskedelmi egységek számára, hogy a rendszer indulása óta a fogyasztók 40 milliárd forint értékben választották a visszaváltási lehetőséget kínáló boltokban a levásárolható utalványt, az utalás és a jótékonysági opció mellett.
Az adatok alapján egy fogyasztó átlagosan egy tranzakcióban 18 darab palackot vagy dobozt váltott vissza az automatákkal ebben az időszakban.
Az automaták teljesítménye jelentős: a legtöbbet használt gép például már több mint 1,1 millió palackot gyűjtött már vissza. A két ünnep között az országos visszaváltások száma rekordot döntött és több napon is átlépte a napi 10 milliót - tájékoztatott a MOHU közleményében.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:35 Az ICC újratárgyalja Izrael joghatósági kifogásait
- 22:11 Trump már 2028-as kampánysapkákat árul
- 20:07 Halálra késelte osztálytársát egy francia gimnazista, a tantestület fékezte meg a támadót
- 18:39 Europol: ipari méretű droglabort számoltak fel Belgiumban
- 16:20 Sártengerré változott a 67-es út - videók
- 14:19 Agrometeorológia: jól jönne az eső, de a csapadék egyenlőtlen eloszlásban érkezik
- 12:17 Elindult a Sencsou-20 űrhajó a kínai űrállomásra
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06