Draskovics: a rendőrség felkészült a tüntetésekre
Hamarosan az Országgyűlés előtt a gyorsabb ítélkezést segítő törvénycsomag
A rendőrség felkészült az esetleges tüntetések és rendbontások kezelésére március 15-én - mondta Draskovics Tibor igazságügyi és rendészeti miniszter kedden Budapesten az MTI-nek.
2009.03.10 14:59MTI"Ha március 15-én, akár Budapesten, akár máshol valakinek az a szándéka, hogy megzavarja ennek a szép ünnepnek a nyugalmát, akkor a rendőrség minden törvényes eszközzel, nagyon határozottan fel fog lépni, és meg fogja őket akadályozni, ahogy ezt tette október 23-án is. Véget kell vetnünk annak, hogy egy ország tartson néhány száz rendbontótól" - mondta a tárcavezető.
Az MTI azon kérdésére, van-e információja arról, hogy bizonyos csoportok rendbontásra készülnek-e, Draskovics Tibor azt mondta: vannak olyan csoportok, amelyek a korábbi tapasztalatok alapján "hajlamosak" a rendbontásra. A rendőrség valamennyi bejelentett demonstráció kockázatát elemzi, ennek eredményeképpen állítja fel erőit - tette hozzá.
Arra a kérdésre, hogy csoportosítanak-e át rendőröket az ország más részeiből Budapestre, a miniszter kiemelte: "a kockázatokhoz igazodó rendőri erő lesz".
Draskovics Tibor arról is beszélt, hogy a korábbiakhoz képest lényegesen megváltozott a jogi helyzet: a büntető törvénykönyv szigorítása új feltételeket teremt.
Aki például Molotov-koktéllal megy egy rendezvényre, súlyos bűncselekmény előkészületét követi el, amiért február elseje óta sok év szabadságvesztéssel sújtható.
Gyorsabb bírósági ítélkezés?
Egy hónapon belül az Országgyűlés elé kerül a gyorsabb bírósági ítélkezést lehetővé tevő törvénycsomag - mondta Draskovics Tibor igazságügyi és rendészeti miniszter kedden Budapesten a parlament európai ügyek bizottságának ülésén.
Egy hónapon belül a Ház asztalán lesz a büntetőeljárási törvény és a polgári eljárásról szóló törvény átfogó módosítása, valamint a fizetési meghagyásos eljárásról szóló új törvény javaslata.
Mindezek azt szolgálják, hogy érdemben gyorsuljon az ítélkezés - hangsúlyozta a miniszter. Draskovics Tibor hozzátette: Magyarország jól áll az uniós jogharmonizációval, az azonban személyfüggő, hogy a bírák hogyan alkalmazzák az uniós joganyagot.
Kapcsolódó írások:
- Sztárszínészek a Nemzeti Múzeum előtt március 15-én!
- Kormányszóvivő: több új rendezvény lesz a március 15-i ünnepségsorozat keretében
- Tizenegy embert keres a rendőrség a március 15-i rendbontás miatt
- Újabb március 15-i rendbontók fényképeit tette közzé a rendőrség
- Önként jelentkezett a március 15-i rendbontás miatt keresett egyik férfi
- Titkos rendőrök videóztak március 15-én
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06