Draskovics szerint már így marad

Szurkolóverés-ügy: nem közelednek az álláspontok

Pozsony és Budapest továbbra is eltérő módon ítéli meg a szlovák rendőrök szurkolók elleni fellépését a tavaly novemberi dunaszerdahelyi labdarúgó-mérkőzésen - jelentette ki Draskovics Tibor igazságügyi és rendészeti miniszter pénteken, miután Pozsonyban megbeszélést tartott szlovák kollégájával, Stefan Harabínnal.

2009.01.30 15:32MTI

A két miniszter a szlovákiai, illetve a magyarországi szélsőségesek elleni törvényes fellépés kiszélesítésének lehetőségeiről tájékoztatta egymást. 

Szlovákiában több törvényt módosítottak, ami lehetővé teszi a szélsőséges csoportok és a szélsőségek elleni eddiginél jóval erőteljesebb és hatékonyabb fellépést. 

A TASR hírügynökség jelentése szerint a tárgyalásokat követő sajtóértekezleten Draskovics elmondta, hogy beszámolt kollégájának a magyar büntető törvénykönyv módosításáról, amely február 1-jén életbe is lép. 

A dunaszerdahelyi labdarúgó-mérkőzésen történtekkel kapcsolatban Draskovics kijelentette, hogy ezt a kérdést eltérő módon ítéli meg Pozsony és Budapest, s "ez az eltérés valószínűleg már megmarad". Azt, hogy a szlovák kormány több jogi lépést tart szükségesnek a stadionok biztonságának növeléséért, és nagyobb ilyen irányú igyekezetet vár el a rendezőktől is, Draskovics olyan üzenetként értelmezi, hogy "az események Szlovákiában is tanulságként szolgáltak". 

A november 1-jén játszott dunaszerdahelyi DAC-Slovan labdarúgó-mérkőzésen szlovák rohamrendőrök benyomultak a hazaiak szektorába - ahol magyarok is voltak -, és rátámadtak az emberekre. 

Összesen 31 drukkert állítottak elő, köztük 16 magyar állampolgárt. Tizenegyen megsérültek, köztük öt magyarországi szurkoló. Stefan Harabín méltatta a magyar fél igyekezetét, hogy erélyesebben lépjen fel a huliganizmus és a szélsőségesség ellen. "A miniszter úr által már konkrétan foganatosított, illetve kezdeményezett intézkedések egyértelműen arra irányulnak, hogy az alkotmányos keretek nyújtotta lehetőségeken belül mindent megtegyünk annak érdekében, hogy a szélsőséges, radikális, neonáci, fasiszta megnyilvánulások a társadalom peremére kerüljenek, és elkövetőik büntetőjogilag felelősségre vonhatóak legyenek" - fejtette ki a szlovák tárcavezető. 

A miniszterek tárgyalásaik végén emlékeztetőt írtak alá a két tárca együttműködéséről.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.