Közlekedés
Forgalomkorlátozások, útlezárások lesznek Putyin budapesti látogatása idején
Vlagyimir Putyin orosz elnök és Szergej Lavrov orosz külügyminiszter budapesti látogatása idején, kedden és szerdán forgalomkorlátozásokra, útlezárásokra kell számítani.
2019.10.28 19:12MTIKözleményében a TEK azt írta, hogy a belügyminiszter döntése alapján látják el a kiemelten védett személyek védelmét.
Felhívták a közlekedők figyelmét arra, hogy a kiemelten védett személyek budapesti tartózkodása idején a küldöttség mozgásával párhuzamosan több útvonalon időszakos terelés, forgalomkorlátozás, illetve lezárás lesz.
Hozzátették: a forgalomkorlátozásokat a hatóságok csak a külföldi delegáció biztonságos mozgásához feltétlenül szükséges ideig tartják fenn.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint szerdán 12 óra 30 perctől 19 óra 30 percig szakaszosan és időszakosan lezárják a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér "E" porta - 4. számú főút - M0 autóút - M3 autópálya bevezető - Kacsóh Pongrác úti felüljáró - Kós Károly sétány - Hősök tere - Andrássy út - József Attila utca - Széchenyi tér - Lánchíd - Clark Ádám tér - Hunyadi János út - Dísz tér - Szent György utca - Szent György tér útvonalat.
Emellett már hétfő este 8 órától szerdán éjfélig tilos lesz megállni az V., VI., XIV., XV. kerületben több útszakaszon. Megállási tilalom lesz érvényben többi között az M3-as ki- és bevezető szakaszán a Szilas pihenőhelyen a Shell benzinkút melletti parkolókban, az M3-as kivezető szakaszának szervizútján, a Wesselényi utca és a Szentmihályi út között, az M3-as bevezető szakaszának szervizútján, a Széchenyi út és a Rákospalotai körvasút sor között, a Kacsóh Pongrác úti felüljáró alatt, a Hősök terén, a Dózsa György út egy szakaszán, az Andrássy úton és a szervizúton is, a Bajcsy-Zsilinszky út egy szakaszán, a Széchenyi tér teljes területén, az MTA előtti nagyparkolóban, a Pesti alsó rakparton és a Budai alsó rakpart egy-egy szakaszán, a Clark Ádám téren, a Szent György téren, a Dísz téri parkoló teljes területén, a Szarvas téren, az Attila út egy szakaszán és a Dózsa György téren.
Az érintett útszakaszok részletes listája térképpel együtt megtalálható itt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:47 Medve elől menekülve fulladt tóba egy 18 éves lány Hargita megyében
- 18:47 Viktor Janukovicsot további 15 év börtönre ítélték Ukrajnában
- 16:48 Óriási áramkimaradás bénította meg Spanyolországot és Portugáliát
- 14:56 Dunai hajóbaleset - megtalálták az eltűnt csepeli edző holttestét
- 12:53 NAV: hatszor bukott meg a próbavásárláson egy budapesti boltos
- 10:34 Négy év fegyházra ítéltek egy férfit, aki miatt halálra fagyott egy hajléktalan nő
- 8:37 Zöld utat kaptak a napfény tompítását célzó kísérletek
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06