Tájékozodjunk indulás előtt
Új vasúti és Volán menetrend vasárnaptól
A MÁV-START közlése szerint összességében ugyanannyi vonat fog közlekedni, mint az előző menetrendben, viszont a kihasználatlan vagy indokolatlan kapacitásokat átcsoportosították az utazási igényeknek megfelelően.
2008.12.13 08:48MTIA MÁV-START új menetrendjét korábban bírálták az önkormányzatok, települési civil szervezetek, vasutas szakszervezetek is. Kifogásolták, hogy ritkulnak a járatok, és romlanak az eljutási lehetőségek egyes településekre.
Az új menetrend szerint Győr-Sopron-Ebenfurti Vasút (GYSEV) vonalain továbbra is öt pár InterCity járat közlekedik. A magyar-osztrák vasúttársaság partnervasutakkal közösen útjára indítja a Bécs-Zágráb közvetlen járatot. Módosult az életkorhoz kötött vasúti kedvezmény is. December 14-től a kedvezményt minden 55. életévét betöltött utas igénybe veheti, nemre való tekintet nélkül.
A két vasúttársaság az európai uniós szabályoknak megfelelően, a nők és a férfiak közötti, életkor szerinti diszkrimináció feloldása érdekében döntött az átalakításról. Eddig ugyanis az 55. életévüket betöltött nők, valamint a 60. életévüket betöltött férfiak vehették igénybe a kedvezményt. A Volán-társaságok 2009. évi menetrendje lényeges változtatást nem tartalmaz az előzőhöz képest.
Az új menetrendben az igények, a kapacitások, a csatlakozások jobb összhangját teremtették meg. A kiszámíthatóság érdekében kiterjesztik az Volánnál is az ütemes menetrendet a Budapest-Gyöngyös-Eger, a Budapest-Székesfehérvár-Veszprém vonalakra.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06