Szélsőjobboldal szimpatizáló elméletek

Vizsgálja a tárca az áltankönyveket

Vizsgálatot indít az Oktatási és Kulturális Minisztérium (OKM) a Népszava által még szerdán bemutatott ál-történelemtankönyvek miatt. A minisztérium ugyanakkor a lap pénteki számában megjelent írás szerint megerősítette: nem valódi tankönyvekről van szó.

2008.12.05 07:05Népszava

Ahogy azt a lap megírta: a 11-12 éves korosztálynak szánt, tankönyvekhez kísértetiesen hasonló köteteknek a kőszegi múzeum - egy Szálasi Ferenc volt nyilasvezért is bemutató kiállítás miatt leváltott - exfőigazgatója, Bakay Kornél volt a főszerkesztője. A könyvekben olyan elméletek is helyet kaptak, amelyekkel a szélsőjobboldal szimpatizál.

Az Oktatási és Kulturális Minisztérium a Népszava megkeresésére azt válaszolta, hogy az említett kiadványokat tankönyvként iskolákban nem használhatják, de „olvasmányként, illetve forrásanyagként a szaktanár döntése és felelőssége alapján igen. Ebbe legfeljebb a fenntartó és a szülői közösség szólhat bele”.

Mint a szaktárca levelében közölte, ettől függetlenül vizsgálatot indítanak az ügyben, s felkérik a Magyar Tudományos Akadémia történelemtudománnyal foglalkozó részlegét, hogy alakítsa ki álláspontját a kiadvánnyal kapcsolatban. Ha kell, a szükséges jogi lépéseket is megteszik - olvasható a lapban.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.