Érkeznek a budapesti járatok
A ferihegyi forgalmat várhatóan nem érinti az Alitalia sztrájkja
A ferihegyi forgalmat várhatóan nem érinti a hétfőn este kezdett Alitalia sztrájk, az olasz légitársaságnak a budapesti repülőtérről kedden egy járata érkezik és indul - mondta el Szollár Domokos, a Budapest Airport szóvivője az MTI-nek kedden reggel.
2008.11.11 10:35MTIHozzátette: nem kaptak hivatalos értesítést arról, hogy a munkabeszüntetés miatt törölni kellene a római járatot, de azt javasolta, hogy az utasok tájékozódjanak a Budapest Airport honlapján. Hétfőn este az olaszországi repülőtereken kaotikus állapotok uralkodtak, miután az Alitalia dolgozóinak egy része előzetes bejelentés nélkül, 24 órás sztrájkot hirdetett meg este 18 órakor. A dolgozók így adnak nyomatékot nemtetszésüknek a jövőbeli új tulajdonos, az olasz CAI befektetési csoport munkaszerződéseit illetően.
A sztrájk miatt rengeteg járatot kellett törölni, csupán Róma Fiumicino repülőterén 95-öt. A CAI a múlt hónapban tett kötelező ajánlatot a társaság bizonyos részeinek a megvásárlására, illetve az adósságok átvállalására, az ajánlat november végéig érvényes.
A csoportnak a munkaszerződésekkel kapcsolatos elképzeléseit kilenc szakmai szervezet - amelyek a pilóták, illetve a légi személyzet többségét tömörítik - elutasította, s új tárgyalásokat kezdeményezett a CAI képviselőivel. A káosz egyebek között azért alakult ki, mert az Alitalia sztrájkoló dolgozói nem engedték a gépekhez a pilótákat és a légi kísérőket, akik korábban nem támogatták a légitársaság teljes megbénításának a tervét. Arról döntöttek, hogy november 25-től májusig 15 sztrájknapot tartanak, a hétfői vadsztrájktól azonban elhatárolódtak.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06