Lássuk, hol nem szabad
Péntektől korlátozzák az e-cigarettát
Május 20-tól lép hatályba hazánkban az elektronikus cigarettára vonatkozó szabályozás: ennek értelmében ezentúl nem lehet elektronikus cigarettát használni közforgalmú intézményekben, tömegközlekedési eszközökön és munkahelyen.
2016.05.19 11:26HavariapressKiterjed a tiltás az aluljárókra és a játszóterekre, illetve ez utóbbiak öt méteres körzetére is. Aki megszegi a rendelkezést, az egészségvédelmi bírságot kockáztat, melynek összege húszezertől akár ötvenezer forintig is terjedhet.
A szigorítást az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat azzal indokolta, hogy az e-cigaretta nem tekinthető biztonságos terméknek, a fiatalok pedig ezzel nincsenek tisztában, ami a kipróbálás felé sodorja őket.
Míg a felnőttek többsége valóban inkább az ártalomcsökkentés, a kevésbé káros alternatíva választása, illetve a leszokás támogatása miatt választja az ilyen eszközöket a hagyományos dohánytermékek helyett, addig a fiataloknál ez nincs így: egyre nő ugyanis azon kiskorúak száma, akik a hagyományos cigarettázást soha nem próbálták ki, a nikotint kezdettől fogva elektronikus cigarettával juttatják a szervezetükbe.
Ráadásul arra sincs számottevő bizonyíték az ÁNTSZ szerint, hogy a dohányzást imitáló eszközök hatásos eszközei lennének a leszokás támogatásának.
Az illetékesek összességében arra számítanak, hogy a szabályozás hozzájárulhat a nikotint fogyasztók táborának csökkentéséhez, annál is inkább, mert az elektronikus cigaretták használatát világszerte számos országban korlátozzák már hasonló módon.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:41 Brazíliában és Olaszországban képviselik hazánkat a 2025-ös Magyar Ifjúsági Robot Kupa győztesei
- 22:31 NGM: vezetőváltás az N7 Holding élén
- 20:30 Meghalt Ferenc pápa - Este tartják a szertartást, amelyen a Vatikán hivatalosan is megállapítja a pápa halálát
- 18:29 Meghalt Ferenc pápa - A Fehér Ház közleményben fejezte ki részvétét
- 16:28 Meghalt Ferenc pápa - Szerb, boszniai, montenegrói és koszovói reagálás
- 14:27 Meghalt Ferenc pápa - Róma városa elindult a Vatikán felé a pápa halálhírére
- 12:25 Peking szankciókkal válaszolt az amerikai intézkedésekre
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06