Egészségügy
917 szakorvosjelölt pályázott sikeresen az idei ösztöndíjprogramokra
Minden érvényes és a szakmai feltételeknek megfelelő pályázatot benyújtó szakorvosjelölt támogatásban részesül az idei rezidenstámogatási program keretében.
2016.03.25 11:08MTIKilencszáztizenhét szakorvosjelölt pályázott sikeresen az idei rezidensi ösztöndíjprogramokra, így már több mint 3400 rezidens maradt itthon az ösztöndíjprogramnak köszönhetően - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) egészségügyért felelős államtitkársága pénteken az MTI-vel.
A közleményben azt írták, minden érvényes és a szakmai feltételeknek megfelelő pályázatot benyújtó szakorvosjelölt támogatásban részesül az idei rezidenstámogatási program keretében.
Emlékeztettek arra, hogy a szakorvosjelöltek - mint a korábbi években is - a Markusovszky-ösztöndíjra pályázhattak, míg a kórházi-klinikai területen dolgozó szakgyógyszerészjelöltek számára a Than Károly-ösztöndíj biztosított ismét lehetőséget, ők havonta nettó 100-100 ezer forint juttatásban részesülnek.
Azoknak a szakorvos- és fogszakorvosjelölteknek, akik a 2015. évre szóló miniszteri tájékoztatóban meghatározott hiányszakmás képzés valamelyikében jelenleg is részt vesznek vagy részt fognak venni, az úgynevezett hiányszakmás ösztöndíj biztosít havi nettó 150 ezer forint támogatást.
A házi gyermekorvosi körzetek betöltését szolgáló Méhes Károly-ösztöndíjat elnyerő gyermekszakorvos-jelöltek, valamint a Gábor Aurél-ösztöndíjas sürgősségi szakorvosjelöltek havi nettó 200 ezer forint ösztöndíjat kapnak, ha vállalják, hogy a szakvizsgát követően az ösztöndíj folyósításának megfelelő ideig Magyarországon dolgoznak, majd közfinanszírozott intézményben, és nem fogadnak el hálapénzt.
A most lezárult pályázatokat idén februári határidővel tavaly decemberben hirdették meg, az elbírálásokat márciusban tartották.
Az államtitkárság felidézte, a rezidensi támogatási program 2011 óta érhető el Magyarországon, a programba eddig már több mint 3400 fiatal szakorvos- és szakgyógyszerészjelölt kapcsolódott be.
A kormány a szakorvos- és szakgyógyszerészjelöltek itthon tartása érdekében meghirdetett ösztöndíjpályázatra a mostani pályázattal együtt eddig csaknem 5 milliárd forintot biztosított.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06