Kétpártrendszer közeleg
A TÁRKI felmérése szerint a Fidesz és az MSZP kerül a parlamentbe
Továbbra is a Fidesznek a legnagyobb a támogatottsága, az MSZP-é kismértékben nőtt, egy most vasárnapi választáson csak a két legnagyobb párt jutna be a parlamentbe - derült ki a TÁRKI által készített legfrissebb közvélemény-kutatásból, amelynek eredményeiről szerdán tájékoztatták az MTI-t.
2008.10.29 15:26MTIAz ezer fő megkérdezésén alapuló, a 18 éves és idősebb lakosságot életkor, nem, iskolai végzettség és lakóhely szerint reprezentáló kutatás szerint a Fidesz támogatottsága a felnőtt lakosság körében októberben 33 százalék, míg szeptemberben 35 százalék, júliusban pedig szintén 33 százalék volt - közölte a cég.
A kormánypárt támogatottsága a felmérés szerint a teljes népesség körében 16 százalék volt októberben, ez 2 százalékkal magasabb a szeptemberinél és megegyezik az augusztusival. A TÁRKI szerint a párt támogatottságának növekedése annak köszönhető, hogy a többi párt biztos szavazói elbizonytalanodtak.
Az SZDSZ és az MDF támogatottsága is csökkent az elmúlt hónapban a TÁRKI kutatása szerint; a liberális pártot jelenleg a megkérdezettek egy százaléka támogatja az előző kéthavi 2 százalékkal szemben. Nagyobb veszteséget könyvelhetett el viszont az MDF, amelynek októberi, két százalékos támogatottsága a fele a szeptemberiének. Az MDF-et augusztusban is két százalék támogatta.
A biztos pártválasztók körében magasan a Fidesz vezet; egy most vasárnapi választáson a szavazók 61 százaléka voksolna a jobboldali pártra, támogatottságuk három hónapja stabil, 61 százalékos. Előnyük az MSZP-vel szemben jelenleg 31 százalékpont, a kormánypártra októberben 30 százaléknyian adnák a szavazatukat.
Ez az érték 6 százalékkal magasabb az egy hónappal ezelőtti és egy százalékkal nagyobb az augusztusi szintnél - áll a TÁRKI kutatásában.
Biztosan az SZDSZ-re és az MDF-re 2-2 százaléknyian voksolnának, de míg az SZDSZ támogatottsága egy százalékot esett egy hónap alatt, addig az MDF-é négy százalékot; rájuk egy hónappal korábban még a megkérdezettek hat százaléka szavazott volna.
A TÁRKI felmérése szerint a választók 51 százaléka járulna az urnákhoz, ha most vasárnap lennének a választások. Ez az arány az elmúlt két hónapban 52 százalék volt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06