Illegális bevándorlás
Szijjártó: csak Magyarország mondhatja el, hogy megállította a migránsáradatot
Orbán Viktor miniszterelnöknek arra a nyilatkozatára, amely szerint Angela Merkel német kancellár egyetlen mondattal le tudná állítani a menekülthullámot, ha kijelentené, hogy Németország megtelt, Berlin eddig nem reagált.
2015.11.13 21:51MTIEgyedül Magyarország mondhatja el magáról az EU tagállamai közül, hogy sikerült megállítania a bevándorlási hullámot - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az M1 aktuális csatornán pénteken.
A politikus azt mondta: Orbán Viktor miniszterelnöknek arra a nyilatkozatára, amely szerint Angela Merkel német kancellár egyetlen mondattal le tudná állítani a menekülthullámot, ha kijelentené, hogy Németország megtelt, Berlin eddig nem reagált.
Pedig az Európába igyekvő bevándorlók döntő többsége Németországba akar eljutni, ott akar élni, és ha érkeznének olyan kijelentések, hogy Németország megtelt, "a motivációjuk egy jelentős részét elveszítenék a bevándorlók" - vélekedett.
Emlékeztetett: Angela Merkel azt mondta, hogy megtalálják a megoldást a migrációs válságra.
Magyarország is megtalálta a megoldást, hiszen ma kizárólag Magyarország mondhatja el magáról azt az unióban, hogy a "korábban napi 6-10 ezres bevándorlási hullámot sikerült nullára redukálni" - emelte ki. Úgy látja, egyedül Magyarország tudta megállítani a bevándorlási hullámot, és "kiderült, hogy mi vagyunk jó pályán, az európai intézmények pedig rossz pályán vannak ebből a szempontból".
Szijjártó Péter hangsúlyozta: valódi probléma ma Európában, hogy ha ilyen nehéz kihívások közepette valaki "nevén nevezi a dolgokat, akkor erőteljes támadásnak lesz azonnal kitéve".
A miniszter arról is beszámolt, hogy pénteken Prágában, ahol a visegrádi csoport és a nyugat-balkáni térség külügyminisztereinek találkozóját tartották, egyeztetett Philip Hammond brit külügyminiszterrel.
Közölte: egészen biztosan vitát okoz majd, hogy Nagy-Britannia a belső szociális ellátórendszerét úgy akarja módosítani, hogy az kevésbé legyen vonzó a kívülről érkezőknek, "ez nyilvánvalóan fel fog vetni sok európai uniós, belső kérdést".
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06