Fidesz alkotmánymodosító javaslatát tárgyalják
Kisebb parlamentről szóló javaslat és vitanap a napirenden
A kisebb parlamentről szóló alkotmánymódosítás és az ország megújításának irányairól szóló vitanap szerepel az Országgyűlés mai napirendjén.
2008.10.07 07:07MTIA Fidesz-KDNP alkotmánymódosító javaslata szerint az alaptörvényben rögzítenék a parlament létszámát, amelyet kétszáz főben határoznának meg. A szocialisták kezdeményezésére nyolcórás időkeretben vitanapot tartanak Magyarország megújításának lehetséges irányairól, a Gyurcsány Ferenc miniszterelnök által ismertetett Megegyezés című programról.
Megkezdődik a Nemzeti Civil Alapprogramról szóló törvény módosításának vitája. Az előterjesztéssel ki kívánják szűrni azokat a szervezeteket, amelyeknek a támogatása nem egyeztethető össze az alapprogram szellemiségével, ilyenek például a pártok által alapított civil szervezetek.
Kapcsolódó írások:
- Fidesz-frakcióülés: Az adatgyűjtési ügyről beszéltek
- Fidesz: a kormány nem készíti fel az országot a pénzügyi válságra
- Fidesz: Az MSZP kampánya megbukott, már nem hisz nekik senki
- Szijjártó: nincs még döntés a Fidesz október 23-i ünnepségéről
- Fidesz: "halálos döfés" a mentőszolgálatnak a jövő évi költségvetés
- Fidesz: az MSZP a választásokra "spájzolt" 450 milliárdot?
- Az MSZP három napot ad a Fidesznek a feljelentésre az adatgyűjtési ügyben
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06