Eredmények
Első fokon felmentették Kocsis Istvánt a hűtlen kezelés és sikkasztás vádja alól
Felmentette Kocsis Istvánt, a Magyar Villamos Művek Zrt. (MVM) volt vezetőjét a hűtlen kezelés és sikkasztás vádja alól a Kaposvári Törvényszék csütörtökön kihirdetett elsőfokú, nem jogerős ítéletében. Szász Andrást, az MVM volt főtanácsadóját viszont bűnösnek találta Kocsis Istvánnéval együtt.
2015.06.11 15:26MTIA Fővárosi Főügyészség bűnszervezetben elkövetett, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettével vádolt meg korábban több személyt az MVM gazdálkodásával kapcsolatban. A vádirat szerint a vádlottak munkájuk során előnytelen szerződéseket kötöttek, 15 milliárd forint vagyoni hátrány okozva az MVM-nek, amiből 12 milliárd megtérült.
Az elsőfokú ítélet Kocsis Istvánt, mint elsőrendű vádlottat felmentette a hűtlen kezelés bűntette és a folytatólagosan elkövetett sikkasztás vádja alól.
Szász András másodrendű vádlottat viszont bűnösnek találta több vádpontban is az ügy nyolcadrendű vádlottjával, Kocsis Istvánnéval együtt, 2-2 évnyi felfüggesztett börtönbüntetést szabva ki rájuk.
Kapcsolódó írások:
- Hűtlen kezeléssel gyanúsítják az Operaház volt főigazgatóját
- Hűtlen kezelés gyanúja miatt nyomoznak az ORÖ-nél
- Brókerbotrány: hűtlen kezelés miatt feljelentést tesz az MSZP
- 100 milliót is meghaladhatja a sikkasztás és a hűtlen kezelés a Corvinuson
- Nyomozást rendeltek el a siófoki szemétdíjfizetés ügyében
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:41 Brazíliában és Olaszországban képviselik hazánkat a 2025-ös Magyar Ifjúsági Robot Kupa győztesei
- 22:31 NGM: vezetőváltás az N7 Holding élén
- 20:30 Meghalt Ferenc pápa - Este tartják a szertartást, amelyen a Vatikán hivatalosan is megállapítja a pápa halálát
- 18:29 Meghalt Ferenc pápa - A Fehér Ház közleményben fejezte ki részvétét
- 16:28 Meghalt Ferenc pápa - Szerb, boszniai, montenegrói és koszovói reagálás
- 14:27 Meghalt Ferenc pápa - Róma városa elindult a Vatikán felé a pápa halálhírére
- 12:25 Peking szankciókkal válaszolt az amerikai intézkedésekre
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06