A halál körülményeit vizsgáljá
Megtalálták a Szent Anna-tónál eltűnt magyar diák holttestét
Megtalálták csütörtök délelőtt a székelyföldi Szent Anna-tóban előző nap eltűnt magyarországi fiú holttestét.
2015.06.04 11:26MTI
Ovidiu Dudu ezredes, a Hargita megyei katasztrófavédelem szóvivője elmondta: a holttest a parttól mintegy 10-15 méterre került elő a tó fenekéről, 180 centiméter mélységű vízből. A helyszínen kriminalisztikai szakemberek vizsgálják a halál körülményeit. A szóvivő hozzátette, csakis a boncolás derítheti ki, hogy fulladás okozta-e a fiú halálát. A hideg víz által kiváltott hirtelen szívleállást is a lehetséges okok között veszik számba.
Zsigmond Barna, Magyarország csíkszeredai főkonzulja az MTI-nek elmondta, a fiú a Pest megyei Alsónémediből származik. Egy diákokból álló csoport tagjaként érkezett Nagyajtára (Aita Mare), Alsónémedi székelyföldi testvértelepülésére. A főkonzul elmondta, hogy a családot a csoport vezetői értesítették a történtekről. A konzulátustól nem kértek ugyan segítséget, de csütörtökön Farkas Balázs konzul is a helyszínre utazott.
A Székelyhon.ro portál közlése szerint a magyarországi csoport vezetőit már szerda este kihallgatta a román rendőrség.
A katasztrófavédelem öt búvárral, fényszórókkal kezdte el szerdán a fiú keresését, nem sokkal éjfél előtt azonban felfüggesztették a műveletet. Csütörtökön reggel újult erőkkel kezdődött a keresés.
A 14 éves alsónémedi fiú egy 36 tagú diákcsoport tagjaként vasárnap érkezett Székelyföldre. A csoport szerdán látogatott el a Szent Anna-tóhoz, ahol a gyermekek a felügyelők engedélyével mentek a vízbe. Délután vihar közeledett, ezért a felügyelők kiszólították a gyermekeket a tóból. Ekkor vették észre, hogy az egyik fiú hiányzik. Csak a parton hagyott ruháit találták meg.

Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06