13. havi fizetés
Magyar Posta: nem okoz fennakadást az értékszállítási dolgozók sztrájkja
A tájékoztatás szerint a munkabeszüntetéshez 50-en csatlakoztak, amely a JNT munkavállalói állományának mindössze 8,5 százaléka.
2015.04.21 15:37MTIJelenleg nem okoz fennakadást a Magyar Postán keresztül érkező utalványok kifizetésében, illetve a posták készpénzellátásában az Értékszállítási és Őrzésvédelmi Dolgozók Szakszervezetének (ÉŐDSZ) a JNT Security Kft.-nél működő szervezetének hétfő éjféltől tartó sztrájkja - közölte a JNT Security Kft. és a Magyar Posta közös közleményben az MTI érdeklődésére kedden.
Közölték, az elmúlt másfél évben csaknem 10 százalékos alapbéremelésben részesültek a JNT-nél dolgozó pénz- és értékszállítók. A JNT Security Kft. vitatja a sztrájk jogszerűségét, így bírósághoz fordult. A szolgáltatási minimumról sem jött létre megállapodás.
A tájékoztatás szerint a munkabeszüntetéshez 50-en csatlakoztak, amely a JNT munkavállalói állományának mindössze 8,5 százaléka. A JNT által kiszolgált posták alig több mint 10 százalékát érinti a munkabeszüntetés, ezen posták készpénzellátását munkaátszervezéssel kezeli a JNT és a Magyar Posta - írták.
A JNT április 17-én - azt követően, hogy az ÉŐDSZ a bértárgyalásokat egyoldalúan megszakította - átlagosan 2,2 százalékkal felemelte az értékszállítók alapbérét január elsejéig visszamenőleg. Így a JNT Security Kft.-nél dolgozó értékszállítók bruttó jövedelme a pótlékokkal és juttatásokkal együtt 269 ezer forint havonta, amely jelentősen meghaladja a nemzetgazdasági átlagkeresetet, és jóval magasabb a ledolgozott órákra vetítve, mint a piaci átlag.
A JNT vállalta azt is, hogy a 2015-ös üzleti eredménye alapján, a harmadik negyedévét követően megvizsgálja annak lehetőségét, hogy 3,3 százalékos, az alapbéremeléssel megegyező összegű, egyszeri kifizetést teljesítsen. A JNT-nél dolgozó pénz- és értékszállítók jövedelme alapbérből, különböző pótlékokból, fejenként évi 258 ezer forint béren kívüli juttatásból és 13. havi fizetésből áll.
A közlemény hangsúlyozza: a JNT folytatni kívánja a bértárgyalásokat és értetlenül áll az ÉŐDSZ sztrájkja előtt, hiszen hosszú évek óta az volt a gyakorlat, hogy a tárgyévi bérmegállapodás az év második felében született meg. A 2014-re vonatkozó bérmegállapodástól számítva pedig kevesebb, mint 4 hónap telt el.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06