Egymillió négyzetméternyi területről van szó

Állami vasútterületek kerülhetnek magán fejlesztőkhöz

A Heti Válasz értesülései szerint jövőre egymillió négyzetméternyi állami vasútterület kerülhet magán-ingatlanfejlesztőkhöz, valós versenyeztetés nélkül, az érintett területek a Kelenföldi, a Déli, a Józsefvárosi pályaudvar, illetve Rákosrendező térsége.

2008.09.25 12:21MTI, Heti Válasz

Kavalecz Imre, a MÁV Zrt. szóvivője az MTI-nek elmondta, hogy a MÁV a vasútállomások fejlesztése érdekében von be magánbefektetőket ezeken a helyeken, a fejlesztések a vasúti forgalmat nem érintik. 

A MÁV tájékoztatása szerint a 2007-ben alakult négy projekttársaságba 210-220 ezer négyzetméternyi ingatlan apportálását készítik elő. A magántőkét a tervek szerint úgy vonják be, hogy a projekttársaságokat részben vagy egészben eladják, valószínűleg 2009-ben. A vasúttársaság közlése szerint erről minden egyes projekttársaság esetében külön-külön döntenek majd.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.