Sokan kevesebb évet dolgoznak
Tömegessé válhat az időskori szegénység
Néhány évtizeden belül tömegessé válhat az időskori szegénység, mert a jelenleg munkavállalói korúak közül sokan nem szerzik meg a nyugdíjhoz szükséges minimális szolgálati időt - olvasható a szociális védelemről szóló nemzeti stratégia jelentésében, melyből a Népszava idéz hétfői számában.
2008.09.22 06:42NépszavaA becslések szerint 2030 körül mintegy félmillióan szorulhatnak ki a nyugdíjrendszerből, ez pedig megterheli majd a szociális ellátórendszert is. Jelenleg 100 aktív befizetéséből 76 nyugdíjat finanszíroznak, ez utóbbi 2030-ra 85-re, 2050-re pedig 103-ra emelkedik, ha a rendszeren addig nem változtatnak.
A jelentés készítői arra figyelmeztetnek, hogy ez a helyzet vagy jelentős járulékemelést igényel, vagy folyamatosan növekvő hiányt indukál. A lap emlékeztet arra, hogy az elkerülhetetlen reform kidolgozását a kabinet a Nyugdíj és Időskor Kerekasztalra bízta; a részletes hatáselemzés az év végére várható.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06