Az maga lenne a beismerés
Simicska nem kaphat rendőri védelmet?
Elvileg Magyarországon nem kerülhet veszélybe az élete annak, aki nyíltan kritizál politikai vezetőt. Korábban a vállalkozó arról beszélt, hogy az élete is veszélybe kerülhet, amiért úgy bírálta Orbán Viktort.
2015.02.09 08:32ma.huAz Országos Rendőr-főkapitányság az ATV Híradónak is megerősítette azokat a lapértesüléseket, miszerint a rendőrség nem biztosít személyi védelmet Simicska Lajosnak. Mint ismeretes, pénteken a milliárdos nagyvállalkozó a Hír24-nek azt nyilatkozta: nem tartja kizártnak, hogy életére törnek, miután vállalta a konfliktust Orbán Viktorral, akit ráadásul "legecizett".
„A rendőrség közérdekű bejelentés alapján nem lát el személyvédelmi feladatokat" – reagált a Blikknek az ORFK Kommunikációs Szolgálata arra a kérdésre, hogy kap-e Simicska védelmet a hatóságoktól. A döntésben az is szerepet játszhatott, hogy nem maga a Magyar Nemzetet, Hír Tv-t és Lánchíd Rádiót birtokló üzletember fordult a rendőrséghez, hanem az V. kerületi Fidesz-szervezet egyik tagja, Tényi István.
A Blikknek nyilatkozó Tarjányi Péter biztonságpolitikai szakértő szerint a rendőrség Simicska védelmével kvázi beismerte volna azt, hogy veszélybe kerülhet az élete valakinek, aki nyíltan kritizálni meri a politikai vezetőket. A rendőrség ezt a látszatot akarta megelőzni azzal, hogy komolytalannak minősítette a bejelentést. Tarjányi szerint a milliárdos vállalkozó valamilyen szinten már gondoskodott biztonsága és családja védelméről.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06