Kevés volt a panasz
BKV: a paraméterkönyv változásai eljutottak az utasok többségéhez
A paraméterkönyv módosításai eljutottak az utasok többségéhez, a panaszok száma elenyésző volt, ugyanakkor sokan csak utazásuk során szembesültek a változásokkal - tájékoztatta a BKV a menetrendváltozás tapasztalatairól szerdán az MTI-t.
2008.09.10 18:25MTIAugusztus 21-étől, illetve szeptember 6-ától a közlekedési vállalat 1.100 menetrendet módosított; 71 átszámozás, 13 járatösszevonás, 12 járatmeghosszabbítás történt, tíz új betétjárat és öt új viszonylat indult, három járat pedig más vonalat is bejár.
Az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint a változásokkal a széleskörű tájékoztatás ellenére sokan csak az utazás során szembesültek, ezért a BKV a nagyobb forgalmi csomópontokban személyesen, valamint hangosbemondón is értesítette az utasokat. Emlékeztettek, hogy a vállalat többek között a jegy- és bérletpénztárakban tájékoztató kiadványt osztott, közlekedési szakembereik, valamint az érintett budapesti kerületek polgármesterei egy hónapon keresztül folyamatosan bemutatták az egyes kerületekkel kapcsolatos változásokat, járműveikre színes tájékoztatókat helyezett el, illetve honlapjukról a változásokat tartalmazó dokumentumot 44 ezren töltötték le.
A BKV tájékoztatása szerint az ügyfélszolgálathoz telefonon beérkezett panaszok száma öt százalék körül mozgott az összes híváshoz viszonyítva, a honlapon található tájékoztatót pedig a 44 ezer letöltő közül 169-en nem találták jónak. Az ügyfélszolgálat egyébként a bevezetések napján az átlagos napi 200 hívás helyett 500-at fogadott, ezek 65 százaléka volt a menetrendi változásokkal kapcsolatos. Demszky Gábor (SZDSZ) főpolgármester május 29-én írta alá a BKV ez évi paraméterkönyvét, összmenetrendjét. Korábban a BKV vezérigazgató-helyettese azt mondta, hogy a cég számára évente 1,1 milliárd forintos megtakarítást eredményező paraméterkönyv kiszámíthatóbb közlekedést jelent majd az utasok számára.
Részben a paraméterkönyv korábbi tervezete miatt áprilisban kétszer is sztrájkoltak a BKV szakszervezetei, és több civil szervezet, valamint fővárosi kerület is tiltakozott a bevezetése ellen. Végül egy új, körülbelül két százaléknyi teljesítménycsökkenéssel számoló paraméterkönyvet fogadott el a főváros.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06