Egyelőre kivárnak
Rengeteg rendőrt küldtek a Fidesz-székháznál tüntetőkre
Többször felszólította a rendőrség a tüntetőket, hogy hagyják el a Lendvay utcát, de a tömeg meg sem mozdult. Egy órán át néztek farkasszemet, majd végül a tüntetők feladták és hazamentek.
2014.10.26 21:07ma.huTöbb tucat rendőrautó, körülbelül 100-150 rendőr biztosította a Hősök tere környékét, a Fidesz-székházat körülvevő kerítést "hermetikusan" lezárták (a személy- és vagyonbiztonság védelmében kettős sorfalban álltak fel az épület elé), hangosbemondón szólították fel a tüntetőket, hogy hagyják el a helyszínt, mert a demonstráció ideje lejárt. (A "hivatalos" tüntetésnek nagyjából 8-kor vége volt.) Szemtanúk szerint egy drón is figyelte a tömeget. A közel egy órán át tartó farkasszem-nézés után végül a tömeg ritkulni kezdett, 22 órára gyakorlatilag vége lett az eseménynek. Innentől már csak a sajtó képviselői és a rend őrei uralták a teret és környékét, a készenlétisek még a rohamsisakjaikat is levették. A BRFK közlése szerint a rendőrség és a tüntetés résztvevői között konfliktus nem alakult ki, este nem vettek őrizetbe senkit a demonstrálók közül.

Mint ismeretes, a résztvevők - a korábban jelzettek szerint - a náluk lévő nem használt számítástechnikai eszközöket a Fidesz Lendvay utcai székháza előtt tervezték letenni, ám végül a Hősök terére mentek. A tüntetés végén a hatalmas tömegből több százan a Lendvay utcába mentek, ahol néhányan megdobálták a Fidesz-székház épületét, bedöntötték az ingatlan kerítését, felmásztak annak erkélyére, betörték két ablakát és felfeszítettek egy redőnyt is.
Az internetadó ellen Budapest mellett több nagyvárosban - Pécsen mintegy négyszázan, Miskolcon néhány százan, Veszprémben több tucatnyian - is tüntettek.
Pécsen, a Széchenyi térre szervezett tüntetés résztvevői előtt felszólalók az internetadó bevezetését átgondolatlan, dilettáns lépésnek nevezték. Úgy vélték: az új adó nehezíteni fogja az információhoz való hozzáférést, a legújabb tudományos eredmények megismerését, sérti a szólás- és információszabadságot, valamint az esélyegyenlőség elvét.
Miskolcon a budapesti kezdeményezéshez kapcsolódva gyűltek össze a Városház téren, hogy az internetadó bevezetése ellen tiltakozzanak. A felszólalók pártpolitika-menteségüket hangsúlyozták.
Letámadták a HírTV tudósítóját
A HírTV feljelentést tett a támadás miatt. Császár Attila innentől stresszes állapotban közvetített az eseményről, nem úgy, mint 2006-ban a tévészékház ostrománál, majd végül Komáromy László átvette a tudósítást.
Mint ismeretes, az internetadóról szóló törvényjavaslat visszavonására szólította fel a kormányt Gulyás Balázs, a Százezren az internetadó ellen című, az új közteher ellen szerveződő Facebook-oldal alapítója a vasárnap este a budapesti József nádor téren tartott tüntetésen. Az elején a szervezők lejátszották Nyitrai Zsolt fideszes politikus egy 2008-as sajtótájékoztatójának hangfelvételét, amelyen kijelentette, hogy a Fidesz nem támogatja az internetadó bevezetését. A több mint 200 ezer követővel rendelkező közösségi oldal alapítója közölte: 48 óra "haladékot adnak a kormánynak", hogy visszavonja az internetadóra vonatkozó törvényjavaslatot. Élő közvetítésünket itt olvashatja >>>
Az internetadó elleni tiltakozásra buzdított több Twitter-üzenetében az Európai Bizottság digitális területért felelős alelnöke. Neelie Kroes. A liberális holland politikus arra szólította fel internetes követőit, hogy támogassák azokat, akik vasárnap utcára vonultak Budapesten, vagy csatlakozzanak hozzájuk. A biztos már korábban is többször bírálta az internetadó tervét, szerinte az új közteher növelné a fogyasztók által fizetendő díjakat és visszafogná a gazdaságot.

A korábbi közlemények szerint a parlamenti képviselettel rendelkező ellenzéki pártok közül támogatja a demonstrációt az LMP, az MSZP, az Együtt-PM, a DK és a Jobbik is. Ugyancsak részvételre buzdított az Európai Baloldal - Munkáspárt 2006. A kezdeményezés mellett állt ki a Liga Szakszervezetek. Az internetadó ellen felemelte szavát a Pedagógusok Szakszervezete is. Szakmai szervezetek szintén tiltakoztak az internetadó terve ellen, köztük a Hírközlési Érdekegyeztető Tanács, a Magyar Kábeltelevíziós és Hírközlési Szövetség, a Magyar Szellemi Tulajdonvédelmi Egyesület, az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége, valamint a Szövetség az Elektronikus Kereskedelemért Közhasznú Egyesület.
Hétfőn nyújtja be javaslatát a Fidesz a felső plafonról
Hétfőn nyújtja be a Fidesz a parlamentnek azt a módosító indítványát, amelyben javasolja, hogy maximum havi 700 forint lehessen az internetadó mértéke.
Erről vasárnap este tájékoztatta a kormánypárti képviselőcsoport az MTI-t, azt követően, hogy Budapesten tiltakozás volt az internetadó ellen.
A Fidesz-frakció jelezte, a távközlési adó internetes adatforgalomra vonatkozó részével kapcsolatos módosító indítványuk azt is rögzíti majd, hogy "az adatforgalomra kiterjesztett adót a távközlési szolgáltató cégek fizetik, nem az előfizetők, nem a magánszemélyek".
A parlamentnek kedden benyújtott adótörvény-javaslat tartalmazza az internetadót, amelyet az internetszolgáltatóknak kellene megfizetniük, a javaslat szerint 150 forintot minden megkezdett gigabájt forgalom után.
A parlamentnek még kedden benyújtott adótörvény-javaslat tartalmazta az internetadót, amelyet az internetszolgáltatóknak kellene megfizetniük, a javaslat szerint 150 forintot minden megkezdett gigabájt forgalom után.
Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője szerdán kijelentette, a kormánypárti képviselőcsoport az adó bevezetését úgy képzeli el, hogy az a magánszemélyek után maximum 700 forintos havi terhet jelenthet, de ennek megfizetését is a szolgáltatókra hárítanák olyan formában, hogy azt ne terhelhessék át a fogyasztókra. A gazdálkodó szervezeteknél is elképzelhetőnek nevezte egy felső határ megszabását.
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szerdán egyeztetett a távközlési szolgáltatók képviselőivel, a találkozóról kiadott közlemény szerint a miniszter az adó bevezetésének okaként azt jelölte meg, hogy a telefonforgalomra kivetett távközlési adó megkerülésére használták az internetet, s ezt a kiskaput kívánja az állam bezárni az internetadó bevezetésével, amiből 20-25 milliárd forint bevételre számít a költségvetés. Az egyeztetésen a miniszter jelezte, hogy készek a szolgáltatók javaslatainak figyelembe vételére, és arra van is mód a törvény parlamenti elfogadásáig.
Kapcsolódó írások:
- Betöltik az Andrássy utat az internetadó ellen tüntetők - élő videó!
- A Linux és társai lennének az internetadó alternatívái?
- Internetadó: Varga Mihály a szolgáltatókkal egyeztetett
- Internetadó: tiltakozik a Szövetség az Elektronikus Kereskedelemért Közhasznú Egyesület
- Szakértő: az internetadó miatt esett a Magyar Telekom, így a BUX is
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06