Levélben fordultak az indiai cég vezetőjéhez
Apollo Tyres: Gyöngyös önkormányzata még nem adta fel
A Gyöngyös környéki települések polgármesterei illetve országgyűlési képviselői levélben fordultak az Apollo Tyres indiai cég vezetőjéhez, amelyben támogatásukról biztosítják a gumiipari beruházást - közölte Hiesz György, Gyöngyös polgármestere sajtótájékoztatón szerdán a Heves megyei városban.
2008.08.27 18:00MTIA gyöngyösi önkormányzat még 10 százalék esélyt ad annak, hogy az Apollo Tyres mégis Gyöngyöst választja beruházása helyszínéül - jelentette ki Hiesz György. Támogatásukat a politikusok a Szonda Ipsos közvélemény-kutató cég felmérésének eredményével támasztották alá, amely szerint a gyöngyösiek 67 százaléka támogatná a gumiabroncsgyár létesítését, és csak 20 százaléknyian ellenzik.
A többieknek nincs véleménye - idézte az augusztus 21-22-én, 500 fős mintán elvégzett kutatás eredményét az önkormányzati vezető. A polgármester felidézte, hogy az indiai fél azt követően állt el a Gyöngyösre tervezett 200 millió euró értékű beruházás megvalósításától, hogy Fidesz helyi népszavazást kezdeményezett a gumigyár megépítésének megakadályozása érdekében.
Elmondta: a levélben arról is tájékoztatták az Apollo vezetését, hogy a Fidesz a jogszabályokban szereplő határidőig az összegyűjtött szignókat nem nyújtotta be hitelesítésre. Ugyanakkor felhívták a cégvezetés figyelmét arra: amennyiben az újabb döntési szakaszban is Magyarországot választják, Gyöngyösön építhetik fel a leggyorsabban a 900, majd 1500 embert foglalkoztató üzemet. Ugyanis minden más településen a nulláról kell újrakezdeniük a folyamatot. Hiesz György úgy vélekedett: soha nem fordult még elő Magyarországon, hogy egy politikai párt szándékosan ekkora kárt okozott volna saját városának. Ugyanis az Apollo üzeme a betelepülő beszállítókkal együtt 2000 munkahelyet és évi mintegy félmilliárd forint adóbevételt jelentett volna a városnak, illetve munkát és pénzt a helyi vállalkozásoknak az építkezés során.
Ezen kívül elesnek attól a 300 millió forinttól is, amelyet pályázaton nyertek az ipari park bővítésére - fűzte hozzá. A polgármester cáfolta a Fidesz környezetvédelmi aggályait, miszerint a helyi vízbázis és hulladéktároló nem bírta volna el a pluszterhelést, és a cég rákkeltő vegyületeket használt volna a gyártás során. Kifejtette: az üzem vízfogyasztása 4 százalékát tette volna ki a városi vízfogyasztásnak, és a 61 százalékos kapacitáson működő szeméttelep kihasználtsága 65 százalékos lett volna. Az előzetes környezetvédelmi tanulmány pedig éppen arról szólt, hogy az Apollo nem használ rákkeltő policiklikus vegyületeket.
Ugyanakkor elismerte, hogy a terület biztosításához szükséges kisajátítási folyamat, amit a Fidesz a beruházás meghiúsulásának fő okaként emleget, nem ment gördülékenyen, de ezt az Apollo ezt belekalkulálta az ütemtervbe - mondta. Végül blöffnek nevezte a Fidesz bejelentését, miszerint több mint 8 ezer aláírást gyűjtöttek össze. Információi szerint ezer alatt volt a párt által begyűjtött szignók száma. A politikai akció eredményét az egész térség "szívja" - fogalmazott Hiesz György.
Kapcsolódó írások:
- Apollo Tyres: mintegy 10 helyszín a kínálati listán
- Apollo Tyres - közös nyilatkozatot írtak alá a befogadó települések
- Szlovákiában egyelőre nem tudnak az indiai Apollo Tyres újabb letelepülési szándékáról
- Az Apollo Tyres új helyszínt keres gumigyárának
- Késve indulhat az Apollo Tyres Magyarországon
- Apollo Tyres : egészségre káros vegyületeket használnak a gyártás során
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06