A hajdú-bihari MDF Dávid Ibolyát támogatja
Ki lesz az elnök? A somogyi MDF Almássy Kornélt jelöli
Az MDF Hajdú-Bihar megyei választmánya egyhangúlag Dávid Ibolyát javasolja újra a Magyar Demokrata Fórum elnökének; a testület döntéséről Makay Zsolt, az MDF alelnöke és Kálmánné Szabó Katalin, a párt hajdú-bihari elnöke szerdán közleményben tájékoztatta az MTI-t. A Somogy megyei választmány Almássy Kornélt, a párt jelenlegi alelnökét jelöli.
2008.08.13 15:07MTIA Magyar Demokrata Fórum tisztújítása során elérkezettnek látjuk az időt arra, hogy az MDF Hajdú-Bihar megyei választmánya az elnökjelöltre javaslatot tegyen. A párt a függetlenségét, önállóságát és erős politikai karakterét Dávid Ibolyának köszönheti, akinek ismertsége, elfogadottsága és programja nélkülözhetetlen a további sikerekhez - tartalmazza a közlemény. "Meggyőződésünk, hogy a párt életében ismét egységre van szükség, és ezt az egységet továbbra is Dávid Ibolya képviselheti, aki már bizonyította rátermettségét az európai parlamenti és az országgyűlési választásokon elért sikerekkel" - írták.
A politikusok hozzátették: amennyiben Dávid Ibolya nem vállalná az elnöki tisztséget, Hajdú-Bihar megye Olajos Péter európai parlamenti képviselőt tartja alkalmasnak a Magyar Demokrata Fórum elnökének. Olajos Péter a sikeres választási szereplés után határozottan képviselte a konzervatív értékeket az Európai Parlamentben - zárult a hajdú-bihari MDF nyilatkozata. Az MDF Somogy megyei választmánya az MTI-t arról tájékoztatta, hogy első helyen Almássy Kornélt jelölik a párt elnökének. Közleményükben azt írták: hétfői ülésén a választmány többsége egyetértett abban, szükség van az MDF vezetésének megújítására azért, hogy "az MDF kitörjön az öt százalék körüli létből".
Almássy Kornél mögött a második helyen Dávid Ibolya végzett. A Somogy megyeiek a demokrata fórum országos elnöksége tagjainak Csáky Andrást, Hock Zoltánt, Katona Kálmánt, Lasztovicza Gábort és Szabó Miklóst javasolták. Almássy Kornél alelnök, a párt budapesti szervezetének elnöke múlt pénteken jelentette be, hogy jelölése esetén elindul az MDF elnöki posztjáért.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:47 Medve elől menekülve fulladt tóba egy 18 éves lány Hargita megyében
- 18:47 Viktor Janukovicsot további 15 év börtönre ítélték Ukrajnában
- 16:48 Óriási áramkimaradás bénította meg Spanyolországot és Portugáliát
- 14:56 Dunai hajóbaleset - megtalálták az eltűnt csepeli edző holttestét
- 12:53 NAV: hatszor bukott meg a próbavásárláson egy budapesti boltos
- 10:34 Négy év fegyházra ítéltek egy férfit, aki miatt halálra fagyott egy hajléktalan nő
- 8:37 Zöld utat kaptak a napfény tompítását célzó kísérletek
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06