Országos ellenőrzés
Ha jó az idő, leég "fél Magyarország"
Az enyhe időjárás nyomán ugrásszerűen megnőtt a szabadtéri tüzek száma, egyre több olyan jelentős kárral járó tűzeset történik, amely lakott területeket és emberéletet veszélyeztet.
2014.03.13 14:15MTI
Országos ellenőrzéssorozatot indított a szabadtéri tüzek megelőzése érdekében a katasztrófavédelem - tájékoztatott az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője.
Már az akciósorozat első napján 200 ellenőrzést hajtottak végre Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Pest és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, és 143 szabálytalanságot tártak fel - közölte Hajdú Márton.
A kontroll oka, hogy az elmúlt időszakban, az enyhe időjárás nyomán ugrásszerűen megnőtt a szabadtéri tüzek száma, egyre több olyan jelentős kárral járó tűzeset történik, amely lakott területeket és emberéletet veszélyeztet - tette hozzá.
Az akcióban résztvevő katasztrófavédelmi, erdészeti és önkormányzati hatóságok a szabadtéri tüzek által visszatérően érintett, tűzveszélyes, illetve művelésen kívüli területeket ellenőrzik. Az ellenőrök munkáját önkéntes tűzoltók, a nemzeti parkok szakemberei, polgárőrőrök és hegybírók segítik.
Az ellenőrzéssel párhuzamosan tűzgyújtási tilalmat rendeltek el Heves, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye területére. A három megyében az erdőterületeken, valamint a fásításokban és az ezek kétszáz méteres körzetén belül található külterületi ingatlanokon tilos a tűzgyújtás, beleértve a tűzrakó helyeket is. Ugyancsak tilos a parlag- és gazégetés.
A tűzvédelmi rendelkezések megszegése, erdővédelmi, vagy tűzvédelmi bírsággal sújtható, amely százezertől hárommillió forintig terjedhet - közölte Hajdú Márton.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06