Az SZDSZ-szel lehet és kell is együttműködni

Gyurcsány szerint a szélsőjobb elsősorban politikai választ igényel

Elsősorban politikai választ igényel a szélsőjobb kérdése Magyarországon, ezt kell hogy támogassa az igazságszolgáltatás és a rendvédelem - mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a Népszavának adott interjújában.

2008.07.26 08:18Népszava

"Kell, hogy legyen egy nagyon erős társadalmi norma, hogy ezt elítélem, hogy ezzel hajlandó vagyok politikai eszközökkel megküzdeni, és akkor ez átsugárzik a rendfenntartó erőkre és az igazságszolgáltatásra, mert megérzik és megértik a társadalom támogatását" - mondta Gyurcsány Ferenc. A miniszterelnök hozzátette: a jelenlegi bizonytalanságot fokozza, hogy a Fidesz ez ügyben is gyengíti a nemzeti összetartozást.

A szeptember 6-ra meghirdetett magyar chartás gyűléssel kapcsolatban a kormányfő kiemelte: nem pártokat hív a rendezvényre, hanem "tisztességes magyar demokraták, liberálisok, konzervatívok, szociáldemokraták" támogatását kéri. Gyurcsány Ferenc úgy vélte: annak van a legnagyobb esélye, hogy a kormány nemcsak kitölti az idejét, hanem a mögötte álló párt sikeres kampányt tud folytatni a mandátuma meghosszabbításáért.

Az SZDSZ-szel lehet és kell is együttműködni - angsúlyozta ismételten a kormányfő. "Ha a szabad demokratáknak a konvergenciaprogram végrehajtása fontos kérdés, és úgy látom, hogy az, akkor ennek végigviteléhez partnert csak a mi oldalunkon talál. Az SZDSZ tehát eldöntheti, hogy támogat-e olyan 2009-es költségvetést, amely tovább csökkenti a hiányt és az euróbevezetés kritériumainak teljesítése irányába halad" - emelte ki Gyurcsány Ferenc. A kormány eddigi teljesítményét értékelve úgy vélte: az első két év bizonyította, hogy nem lehet sem a populizmus irányába, sem az elitizmus irányába menni.

Magyarországon ma már érzékelhető a gyarapodás, ezért is gondolom, hogy az esélyeink a második félidőben lényegesen jobbak, mint az elsőben voltak - mondta a miniszterelnök. Gyurcsány Ferenc szerint Magyarországnak jó esélyei vannak a fejlődésre a logisztika, az autó- és elektronikai ipar, a speciális turizmus, a biotechnológia, az informatika terén. Az élelmiszerárak világméretű emelkedésével pedig ebben a szektorban is rendkívül nagy lehetőségek vannak, Magyarország számára épp ezért fontos a termőföld és a víz is - tette hozzá.

"Úgy tartják, hogy az olajnál csak egyvalami lesz fontosabb ebben az évszázadban: hogy kinek lesz elegendő mennyiségű édesvize. Nekünk lesz. És hogy kinek van elegendő mennyiségű termőföldje, ahol termelni tud. Ez egy új szituáció Magyarországon, erre érdemes egy átfogó nemzeti programot kidolgozni" - mondta a miniszterelnök. Magyarország nem szűkíti a mezőgazdasági, élelmiszeripari termelését, hanem bővíti, korszerűsíti - tette hozzá. 

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.