Jótékonykodás
6 millió forint gyűlt össze a Haiyan-tájfun áldozatainak megsegítésére
Hét nap alatt 6 millió forint gyűlt össze a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet adományvonalán a Fülöp-szigeteki tájfun áldozatainak megsegítésére.
2013.11.16 17:09MTIA közlemény ismerteti, hogy a világ legnagyobb egyházi hátterű segélyszervezeteket tömörítő szövetségének (ACT Alliance) kötelékében dolgozó ökumenikus segélyszervezet helyszíni munkatársa szerint az alapvető életszükségletek biztosítása mellett mára az újrakezdés feltételeinek kialakítása a legfontosabb feladat.
Belényi Dániel, aki a délkelet-ázsiai szigetországban a biztonsági koordináció mellett logisztikai feladatok ellátásával is segíti a nemzetközi szövetség munkáját, elmondta, hogy a legfontosabb élelem és ivóvíz mellett most takaróra, vízhatlan ponyvára, sátrakra, ágyneműre, gyógyszerre, szúnyoghálóra, generátorokra, tisztálkodó szerekre, konyhai felszerelésre van szükség a katasztrófaövezetben. A magyar részvétellel zajló segélyprogram támogatja a romok megkezdett eltakarítását is, mégpedig munkáért készpénzt konstrukcióban - ezzel is segítve a károsultakat.
Emlékeztetnek arra, hogy a nemzetközi összefogásban megvalósuló, százezreket segítő segélyprogram támogatóihoz a magyarok is csatlakozhatnak az 1353-as adományvonalon, melyre hívásonként 250 forintjával az elmúlt hat nap alatt már mintegy 6 millió forint érkezett.
A Magyar Ökumenikus Segélyszervezet adománygyűjtése a 11705008-20464565 számlaszámon is folytatódik, utóbbin "Tájfun" megjelöléssel fogadják a felajánlásokat.
A Haiyan tájfun egy hete csapott le a Fülöp-szigetekre, a manilai kormány legfrissebb, szombati összegzése szerint a katasztrófának eddig 3633 halálos áldozata van, az eltűntként nyilvántartottak száma 1179, a sérülteké pedig 12,5 ezer. Az ENSZ szombaton közzétett becslése szerint a tájfun pusztítása 13 millió embert érintett, közülük 1,9 milliót evakuáltak. 2,5 millió embernek továbbra is sürgős élelmiszersegélyre van szüksége.
Kapcsolódó írások:
- Haiyan-tájfun - két kettős állampolgárt is keres a Külügy
- Lyukas szívű bébi életét mentette meg a magyar orvoscsoport a Fülöp-szigeteken
- Kimenekítették a Fülöp-szigeteken eltűnt magyar férfit
- Fülöp-szigeteki elnök: 2500 körül lehet a tájfun áldozatainak száma
- Helyszíni jelentés - egész falvakat söpört el a Haiyan tájfun
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06