Önmagával is megpróbált végezni

Előzetesben a gyermekeit megkéselő budapesti férfi

A bíróság pénteken egy hónapra előzetes letartóztatásba helyezte azt a férfit, aki a gyanú szerint szerdán megkéselte két gyermekét.

2013.11.15 17:56MTI
MTI

A Fővárosi Törvényszék honlapján olvasható közlemény szerint V. János beismerő vallomást tett.

A Fővárosi Főügyészség a bizonyítás meghiúsításának, megnehezítésének, illetve a bűnismétlés veszélye miatt indítványozta a gyanúsított előzetes letartóztatását. A gyanúsított védője az ügyészi indítvány elutasítását kérte.

A Budai Központi Kerületi Bíróság a kényszerintézkedést elrendelő végzésében rámutatott, hogy a gyanúsított és családja között állandó konfliktus volt egy folyamatban lévő gyermekelhelyezési per miatt, amely sokszor fajult erőszakoskodásig, és ezért V. János ellen többször is feljelentést tettek.

A gyanúsított előéletéből, a vele szemben folyamatban lévő büntetőeljárásokból levonható az a reális következtetés, hogy szabadlábra kerülése esetén újabb erőszakos bűncselekményt követ el családjának sérelmére.

"A konfliktushelyzetre figyelemmel megalapozottan lehet attól is tartani, hogy a tanúkat erőszakkal vagy fenyegetéssel próbálja meg befolyásolni, ezáltal a bizonyítás lefolytatását megnehezíteni" - írták a végzésben.

A bíróság mind az alapos gyanút, mind az ügyészi indítványt megalapozottnak találta a védői állásponttal szemben. A végzés nem jogerős, a gyanúsított és védője fellebbezést jelentett be ellene.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság bűnügyi főosztály életvédelmi osztálya V. Jánost több emberen, 14. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítja - olvasható a törvényszék közleményében.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság korábbi tájékoztatása szerint a 30 éves apa két gyermekét késelte meg, majd magát is megsebezte szerdán a főváros XVII. kerületében, egy Lajosház utcai lakásban. A 4 és 6 éves kislányt, valamint a férfit is kórházba vitték.

A BRFK emberölés kísérletének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást. Riz Levente (Fidesz-KDNP), Rákosmente polgármestere szerdán adománygyűjtést kezdeményezett, egyúttal 100 ezer forintot ajánlott fel szociális keretéből a gyerekek javára. Az M1 szerda esti Híradójában a családtól kapott tájékoztatásra hivatkozva azt mondták, hogy a két kislányt megműtötték.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.