"Szabadságharc"
A rezsicsökkentésről kérdezi a kormányt az Európai Bizottság
Sajtóértesülések szerint a bizottság levében érdeklődik, s ha az azokra adott válaszokat nem fogadják el, akkor kötelezettségszegési eljárás indulhat Magyarország ellen.
2013.10.08 07:58MTI
Több, a rezsicsökkentéssel összefüggő kérdésre vár választ az Európai Bizottság - írja a Népszabadság és a Magyar Nemzet a BruxInfo-ra hivatkozva.
Mindkét lap arról ír kedden, hogy a bizottság levében érdeklődik, s ha az azokra adott válaszokat nem fogadják el, akkor kötelezettségszegési eljárás indulhat Magyarország ellen.
A Magyar Nemzet cikke szerint az EB úgy véli: sérti a versenypiacot és a diszkriminációmentesség elvét, hogy a háztartások gázköltségeinek egyes elemeit csökkentették, míg a vállalatokét nem. A lap Fónagy János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkárát idézve azt írja: Magyarország még nem kapta meg a rezsicsökkentéssel kapcsolatos levelet, de számítanak rá, hogy kérdéseket kapnak a témában, mivel multinacionális vállalatok érdekeit sérti az intézkedés.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06