Emmi-költségvetés
Ötszázmilliót utaltatna a Pető Intézetnek Szabó Tímea
Ha vannak milliárdok a debreceni, a szombathelyi vagy a ferencvárosi stadion felépítésére, akkor elképzelhetetlen, hogy ne jusson ötszázmillió forint a Pető Intézet megmentésére.
2013.09.10 11:33MTI
Ötszázmillió forinttal emelné - az országvédelmi alap terhére - az Emberi Erőforrások Minisztériumának költségvetési keretét az Együtt-PM színeiben politizáló Szabó Tímea, aki ezt az összeget a Nemzetközi Pető Intézetnek utaltatná át.
Az idei évi büdzsé módosítását kezdeményező független képviselő keddi, budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, több forrásból is úgy értesültek, hogy még az ősszel csődbe megy a Nemzetközi Pető Intézet. Információi szerint a kiegészítő normatíva első része legkorábban novemberben érkezhet meg, addig viszont sem fizetéseket nem tudnak utalni, sem a fenntartási költségeket nem tudják kifizetni.
Az Együtt-PM szövetség meggyőződése szerint nem lehet hagyni, hogy a több ezer gyerekkel foglalkozó világhírű intézmény csődbe menjen - jelentette ki a szövetség társelnöke, aki szerint ha vannak milliárdok a debreceni, a szombathelyi vagy a ferencvárosi stadion felépítésére, akkor elképzelhetetlen, hogy ne jusson ötszázmillió forint a Pető Intézet megmentésére.
A képviselő elmondta, hogy írásbeli kérdéssel fordult Balog Zoltán emberierőforrás-miniszterhez arról érdeklődve, mikor rendezik az intézmény helyzetét. Hozzátette: reménykedik abban, hogy a kormány elfogadja a költségvetési módosító javaslatát és ezt teszi Balog Zoltán is, mert a miniszter korábban számos alkalommal megmutatta, hogy érzékeny az elesettek, a betegek és a hátrányos helyzetűek iránt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06