Kilenc elhunyt életét menthették volna meg?

Nem segített a speciális mentőautó

Egy ideig gyűjtötték azoknak a betegeknek a nevét a Semmelweis Egyetemen, akik egy speciális, de a szakemberek szerint Magyarországon nem megfelelően működő mentőautó segítségével talán megmenthetők lettek volna.

2008.06.24 08:40Magyar Nemzet

Az ÁNTSZ bekérte a listát, és vizsgálatot indított a halálesetek ügyében - írta keddi számában a Magyar Nemzet. A napilap értesülése szerint kilenc elhunyt neve szerepel ezen a listán. A listát csak rövid ideig vezették, s azoknak a betegeknek az adatait jegyezték föl rá, akiknek a szakemberek szerint speciális, úgynevezett MICU mentőautóra lett volna szükségük. A MICU (Mobil Intensive Care Unit) mozaikszó egy speciális rohamkocsit jelöl, amely úgy működik, mint egy mozgó intenzív osztály. 

Sokkal több orvosi eszköz, műszer és gyógyszer található rajta, mint egy "hagyományos" mentőautón. Személyzete speciálisan képzett, ideális esetben mentőorvos helyett intenzív terápiás szakorvos teljesít rajta szolgálatot. A lapnak Ritoók Emese, az ÁNTSZ kommunikációs osztályán megerősítette, hogy bekérték a listát. A tervek szerint elemzik majd az eseteket, hogy választ kapjanak arra: valóban segíthetett volna-e a betegek életének megmentésében a speciális gépkocsi.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.