Összesen hatmillió forint egyedi támogatás
Emmi: van pénz a tűcsereprogramokra
A kormány tavaly novemberben azonnali egyeztetést kezdeményezett a szakmai szervezetekkel, amikor azok a tűhiány várható problémáját jelezték, és Balog Zoltán miniszter összesen hatmillió forint egyedi támogatásról döntött, ez megnyugtatóan rendezi az átmeneti tűhiányt.
2013.01.19 19:16MTIWinkfein Csaba, a párt elnökségi tagja szombati közleményében úgy fogalmazott: súlyos válságot okoz az Orbán-kormányzat bizonytalansága drogügyben. Szerinte a legsúlyosabb probléma a megelőzés és a tűcsereprogramok pénztelensége miatt alakulhat ki: ha ezek akadoznak vagy leállnak, akkor Magyarország Románia, Ukrajna és Oroszország útjára léphet, ahol a sterilitás hiánya miatt súlyos (HIV és egyéb) járványok törtek ki.
Az MSZP felszólította a kormányt, hogy kezdjen azonnali egyeztetésekbe a szakmával és a politikai pártokkal, készüljön el egy világos program, egy azonnali akcióterv.
Az Emmi szociális, család- és ifjúságügyért felelős államtitkársága az elhangzottakra reagálva közölte: tavaly november közepén azonnali egyeztetést kezdeményeztek a szakmai szervezetekkel, amikor azok a tűhiány várható problémáját jelezték. Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere a legnagyobb tűforgalmat lebonyolító hat szervezet számára összesen 6 millió forint összegű egyedi támogatás biztosításáról döntött, a szerződéskötés már megtörtént. Ez az összeg, illetve az ebből történő eszközvásárlás megnyugtatóan rendezi az átmeneti tűhiányt - áll a közleményben.
Hozzátették: a hosszú távú rendezés érdekében az egyeztetések folytatódnak és megkezdődött az előkészítő munka egy "Tűdepot" kialakítására, amihez a szükséges forrásokat a Drogmegelőzési Koordináció 2013. évi költségvetése tartalmazza.
Kapcsolódó írások:
- Emmi: januártól magasabb ösztöndíjat kapnak a doktoranduszok
- Emmi: hatvanmillió forint családbarát programokra
- Az Emmi 11 millió forinttal támogatja a somogyvári gyermekotthon helyreállítását
- Az Emmi 1,4 milliárdot visszajuttat a felsőoktatási intézményeknek
- Öröklés, család: az Ab megsemmisítette a törvény egyes rendelkezéseit
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06