Szegedi Városi Ügyészség

Súlyosbításért fellebbezett az ügyészség a szegedi jobbikos képviselő ügyében

Súlyosbításért fellebbezett a Szegedi Városi Ügyészség a szegedi közgyűlés jogi, ügyrendi és közbiztonsági bizottságának jobbikos elnöke ügyében hozott elsőfokú ítélet ellen.

2013.01.03 18:16MTI

A Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője, Szanka Ferenc elmondta: az ügyészség hosszabb szabadságvesztést és annak hosszabb próbaidőre felfüggesztését kérte. Az ügy másod- és harmadrendű vádlottjának ítéletét tudomásul vették.    

Első fokon négy hónap, egy évre felfüggesztett börtönbüntetéssel sújtotta a Szegedi Városi Bíróság december 21-én Keresztúri Farkas Csabát.     A bíróság társtettesként, nyilvános rendezvényen, folytatólagosan elkövetett garázdaság bűntettében mondta ki bűnösnek a politikust, aki fellebbezést jelentett be a döntés ellen.    

A képviselő az ítélethirdetés után újságíróknak elmondta, képviselői mandátumáról nem mond le, viszont bizottsági elnöki posztjáról azóta távozott.    

Az eset tavaly november 25-én, a Szegedi Tudományegyetem Tanulmányi és Információs Központjában történt, ahol jogászbált tartottak. A képviselő ittasan közeledett az ügy két másik vádlottjának, egy testvérpárnak a húgához, próbált „udvarolni” neki, majd bement utána a női mosdóba, ahonnan aztán a biztonsági őrök tessékelték ki. Az első tettlegesség ezután történt a lány egyik bátyja és a képviselő között, az összetűzést a politikus kezdeményezte.    

Hajnali három óra környékén a képviselő - aki Kádár Gábor bíró megfogalmazása szerint elfogadhatatlanul viselkedett a lánnyal - ismét megpróbált beszélgetésbe elegyedni a testvérpár húgával. Amikor a lány másik bátyja ezt észrevette és próbálta megvédeni a testvérét, a politikus meglökte a férfit, majd dulakodás alakult ki köztük, amelynek a biztonsági szolgálat vetett véget.    

Az inzultusok sora az épület előtt is folytatódott, a tettlegesség kezdeményezője ott is a jobbikos képviselő volt.    

Keresztúri Farkas Csaba kezdetben tagadta a bűncselekmény elkövetését, a bíróságon azonban már elismerte bűnösségét, azt mondta, hogy nem emlékszik a történtekre, de bocsánatot kért az érintettektől.     Ádám Sándor, a politikus védője, a vádlott előzetes mentesítését kérte a büntetett előélethez fűződő joghátrányok alól, mivel a szabadságvesztést kimondó jogerős ítélet képviselői mandátumának megszűnésével járna. A bíró szerint azonban erre a vádlottat a szándékos bűncselekmény elkövetése, és az, hogy időközben egy szabálysértési ügyben újabb eljárás indult ellene a Szegedi Városi Bíróságon, nem teszi érdemessé.    
   
Az ügy másod- és harmadrendű vádlottját - a lány testvéreit - próbára bocsátotta a bíróság.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.